İlkadım'da engelsiz yaşam

'3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 'Hepimiz birer engelli adayı olarak engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için çalışmalıyız' dedi.

İlkadım'da engelsiz yaşam

İlkadım Belediyesi tarafından Engelsiz Yaşam Merkezinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla farkındalık programı düzenlendi. Dünyada Transformal Nefes olarak bilinen ve kanser başta olmak üzere birçok hastalıkta başarılı sonuçlar alınan nefes egzersiz programının katılımcılara ücretsiz olarak uygulandığı etkinlikte Dr. Canan Süleymanoğlu ve İstanbul'dan gelen 10 eğitmen engelli katılımcılara daha kaliteli bir yaşam için nefes egzersizi eğitimi verdi. Türkiye ve yurt dışında binlerce öğrencisi olan eğitmenlerin İlkadım Belediyesi tarafından Dünya Engelliler Günü Farkındalık Programına özel olarak ücretsiz gerçekleştirdikleri egzersiz programı büyük beğeni topladı.

HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ

Programa katılan vatandaşlarla tek tek sohbet eden ve kitap hediye eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 'Öncelikle burada bizimle bir arada olan engelli kardeşlerime canı gönülden teşekkür ederim. Bizler hepimiz birer engelli adayıyız. Bu bilinçle şahsım ve belediyemiz adına yaptığımız her çalışmada engelli kardeşlerimizin gündelik hayatlarını kolaylaştıran dokunuşlarla engelleri ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. 1992'den bu yana 3 Aralık olarak belirlenmiş Dünya Engelliler Günü bizim açımızdan sadece bir tarihten ibarettir. Çünkü yaşam 365 gün aralıksız devam etmekte ve yaşamı hepimiz için eşit imkanlarla paylaşmak düşüncesiyle sadece yılda 1 gün değil yılın her günü engelli vatandaşlarımızın gündelik işlerini aksatmayacak ve sosyal hayata katılımlarını sağlayacak hizmetler yapıyoruz. Belediyemizin tüm alanlarında engellilerimizin ulaşımlarını sağladığımız alt yapılar mevcuttur ve bundan sonra yapacağımız projelerde de bu hassasiyetimiz devam edecektir' dedi.

Programın ardından katılımcılar ile birlikte kutlama pastası kesen Başkan Tok, İlkadım Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezinde gerçekleştirilecek Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kursu için çalışma kitabı hediye etti. Programa ayrıca Samsun Engelliler Federasyonu Başkanı Mehmet Akbulut, Nefes Terapi Uzmanı Dr. Canan Süleymanoğlu ve vatandaşlar katıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Mezar sorup bekçiyi hastanelik ettiler

1 Mezar sorup bekçiyi hastanelik ettiler

Samsun'da mezar yeri sorup hastanelik ettiler

2 Samsun'da mezar yeri sorup hastanelik ettiler

Karabük'te cinayet... Yalnız yaşayan yaşlı adam evinde bıçaklanarak öldürüldü

3 Karabük'te cinayet... Yalnız yaşayan yaşlı adam evinde bıçaklanarak öldürüldü

İki otomobil kavşakta çarpıştı: 8 yaralı

4 İki otomobil kavşakta çarpıştı: 8 yaralı

Uyursak...

5 Uyursak...

Kadıköy'de intihar... 40 yaşındaki kadın iş yerinde intihar etti

6 Kadıköy'de intihar... 40 yaşındaki kadın iş yerinde intihar etti

Yolun karşısına geçmek isteyen genç kadın, feci şekilde hayatını kaybetti

7 Yolun karşısına geçmek isteyen genç kadın, feci şekilde hayatını kaybetti

Karabük'te trafik kazası : 2 ölü, 1 yaralı

8 Karabük'te trafik kazası : 2 ölü, 1 yaralı

Beşiktaş patlamasının yaşandığı 22.29'da anma töreni düzenlendi

9 Beşiktaş patlamasının yaşandığı 22.29'da anma töreni düzenlendi

Erzurum'da iki grubun kavgası trafiği kilitledi

10 Erzurum'da iki grubun kavgası trafiği kilitledi


SIRADAKİ HABER