Blockchain teknolojili ilk akıllı telefon: Finney

'Blockchain teknolojisi dünyayı değiştirecek' diyenlere henüz inanmıyorsanız bunun en büyük nedeni blockchain teknolojisinin ne gibi farklı alanlarda kullanılabileceğine dair pek fikir sahibi olmamanız olabilir.

Blockchain teknolojili ilk akıllı telefon: Finney

2017 yılı başlarında tanıtılan 14.000 dolar değerindeki Solarin telefonunu geliştiren şirket olan Sirin Labs, blockchain teknolojisini entegre ettikleri dünyanın ilk akıllı telefonu olan Finney’i duyurdu. Finney, dünyanın en güvenli telefonu olarak tanımlanıyor. Bu da dilerseniz kripto paralarınızı bu telefonda tutabileceğiniz, yani cüzdan olarak da kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Sirin Labs‘ın dün duyurduğu Finney, Ethereum altyapısını kullanarak geliştirilmiş Status uygulaması ile beraber geliyor.

Status, ICO yaptığı dönemde 24 saatten kısa bir sürede 100 milyon dolardan fazla para toplamayı başarmış ve geliştirilmeye devam eden bir açık kaynak kodlu bir platformdur. Status’un geliştirdiği mesajlaşma, ödeme ve mobil tarayıcı gibi özellikleri, kullanıcıların merkezi olmayan bir sistem üzerinden birbiriyle etkileşime girmesine ve para alış-verişi yapmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bu sistemin Finney’e dahili olarak gelmesi kullanıcıların şifreli mesajlaşabileceği ve kripto paralara başka bir platforma ihtiyaç duymadan ulaşabileceği anlamına geliyor.

Status kurucu ortağı Carl Bennetts yaptığı bir açıklamada “bu platformu piyasaya çıkaracağımıza dair açık kaynak kod dünyasına bir taahhüdümüz var. Ethereum temelli bu yenilikçi ürünü daha fazla yayabilmek için sektörün öncüleri ile işbirlikleri yapmaya devam edeceğiz ve gelecekte bir çok akıllı telefonda yer almasını sağlayacağız.” dedi.

Tam anlamıyla güvenli bir telefon geliştirirken Status gibi bir yazılım ile anlaşmak oldukça akıllıca görünüyor. Bu sayede kullanıcıların cebine tamamen merkezi olmayan bir sistemi yerleştirebilecekler.

Sirin Labs’ın kurucusu ve CEO’su Moshe Hogeg yaptığı açıklamada, “Amacımız basit ve kullanıcı dostu bir deneyim yaşatırken blockchain teknolojisini standart hale getirmek” dedi.

Status yüklü olarak geliştirilmiş Finney’in 2018 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK:WEBRAZİİEN ÇOK OKUNANLAR

Söz Erkurt Tutu'da

1 Söz Erkurt Tutu'da

Samsun dahil 3 ilde uyuşturucu operasyonu

2 Samsun dahil 3 ilde uyuşturucu operasyonu

Samsun'da siyaset kavgası: 1 yaralı

3 Samsun'da siyaset kavgası: 1 yaralı

Kulu'da içinde 5 bin euro bulunan çelik kasa çalındı

4 Kulu'da içinde 5 bin euro bulunan çelik kasa çalındı

Öğrenciler veli toplantısı öncesi okul müdürünü vurdu

5 Öğrenciler veli toplantısı öncesi okul müdürünü vurdu

Maça gitmiyoruz

6 Maça gitmiyoruz

Yeter ki Samsun'da olsun!..

7 Yeter ki Samsun'da olsun!..

Engin İpekoğlu Giresun'u ezberletti

8 Engin İpekoğlu Giresun'u ezberletti

SAMGAZ, güvenli doğal gaz kullanımı konusunda abonelerini uyardı

9 SAMGAZ, güvenli doğal gaz kullanımı konusunda abonelerini uyardı

Pamuk'un çabası Karabaş'ın götürülmesini engelleyemedi

10 Pamuk'un çabası Karabaş'ın götürülmesini engelleyemedi


SIRADAKİ HABER