HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da kahreden olay

Samsun'da kahreden olay - Samsun Haberleri

Samsun'da sokak üzerine koyduğu tartı ile geçimini sağlamaya çalışan yaşlı vatandaş, kimliği belirlenemeyen 2 şüpheli tarafından sahte para ile dolandırıldı.

Samsun'da kahreden olay

Samsun'un İlkadım İlçesi'nde sokak üzerine koyduğu tartı ile geçimini sağlamaya çalışan yaşlı vatandaş, acele bir şekilde yanına gelerek para bozdurması için sahte para veren 2 şüpheli tarafından dolandırıldı.

Ulugazi Mahallesi'nde Şaban Başgöl (84) isimli vatandaş, sokak üzerine koyduğu tartı ile vatandaşların ağırlığını ölçerek geçimini sağlamaya çalışıyordu. Öğle saatlerinde iddialara göre, acele bir şekilde Başgöl'ün yanına gelen iki genç, 4 adet 50 TL karşılığında bozuk para istediğini söyledi. Başgöl'den 10,20 TL şeklinde toplam 200 TL para alan gençler Başgöl'ün yanından ayrıldı. Olayın ardından parayı kontrol eden Başgöl, banknotların üzerinde 'Geçersiz' ibaresini görünce şaşkına döndü. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekiplerine bilgi verdi. Olayla ilgili soruşturma başlatılıtken, Başgöl Gazi Polis Merkezi'ne götürülmesinin ardından şikayetçi oldu.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}