HaberlerAK Parti Samsun Milletvekili Kurt'tan öğrencilere tavsiye

AK Parti Samsun Milletvekili Kurt'tan öğrencilere tavsiye

Okul ziyaretinde öğrencilerle sohbet eden AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, ''Sizler yaptığınız işlerde en iyisi olmak zorundasınız. Hangi arkadaşım ne bölüm okuyorsa o alanda en iyisi olacak. Gelecek sizin ellerinizde'' dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Kurt'tan öğrencilere tavsiye

AK Parti Samsun MilletvekiliHasan Basri Kurt, hafta sonunda memleketi Samsun'a gelerek Vezirköprü, Havza ve Kavak ilçelerinde ziyaretler gerçekleştirdi.

Vezirköprü ve Havza ilçelerinde bazı temaslarda bulunan Kurt, daha sonra Kavak İlçesi'ne geçerek burada Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Okulunu ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.

Okul ziyaretinde öğrencilerle sohbet eden Kurt, kendisinin de imam hatip mezunu olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"O yıllarda Türkiye’de bu imkanları elde etmek bir hayaldi. Kavak'ta bırakalım böyle güzel bir okulu, bir sınıf açtırmak istesek binlerce engelle karşılaşıyorduk. Sonra daha da ileriye gittiler açılmış okullarımızdaki öğrencileri üniversitelere almamak için katsayı uygulaması uydurdular. Bugün ise şükürler olsun modern, yepyeni binalarda, hocalarım gibi işinin ehli öğretmenlerimizin tedrisatında yetişen binlerce kardeşimiz var." 

Kurt, öğrencilere tavsiyelede de bulunarak, "Sizler yaptığınız işlerde en iyisi olmak zorundasınız. Hangi arkadaşım ne bölüm okuyorsa o alanda en iyisi olacak. Gelecek sizin ellerinizde." dedi. 

Kurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Büyük'ten de çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

SIRADAKİ HABER
}