Van haber: Engelli öğrencilerden Lokman Hekim Van Hastanesi'ne ziyaret

Van haber: Özel Van Özel Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' kapsamında Lokman Hekim Van Hastanesi'ne bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Engelli öğrencilerden Lokman Hekim Van Hastanesi'ne ziyaret

Rehabilitasyon merkezi Müdürü Evin Sen ve Rehber Öğretmeni Evrim Alkan ile bir grup engelli öğrenci, '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' kapsamında Lokman Hekim Van Hastanesi yönetimini ziyaret etti. Ziyaret kapsamında hastaneye giriş yapan engelli öğrencilerine hastane çalışanları yardımcı oldu. İlk olarak hastane girişinde 'hasta kaydı' yapan öğrenciler, daha sonra poliklinikleri gezdi. Burada hastane hekimleriyle fotoğraf çeken öğrenciler, ardından Hastane Başhekimi Op. Dr. Mesut Pekmez'i ziyaret ederek, çiçek taktim etti. Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Lokman Hekim Van Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mesut Pekmez, anlamlı ziyaretlerinden dolayı rehabilitasyon merkezi yönetimine teşekkür etti. Düzenlenen etkinlik ile ilgili bilgi veren rehabilitasyon merkezi rehber öğretmeni Evrim Alkan ise, engelli bireylerin kendi başlarına hastaneye gelirken neler yapması gerektiği konusunda öğrencilerini bilgilendirdiklerini söyledi. Alkan, '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' kapsamında bir farkındalık oluşturmak istedik. Etkinlik kapsamında 3 görme engelli, 2 tane down sendromlu, 5 tane de hafif zihinsel engelli öğrencilerimiz ile birlikte Lokman Hekim Van Hastanesi'ne bir dizi ziyaret gerçekleştirdik. Program kapsamında öğrencilerimiz hem hastaneyi gezdi, hem de bireysel olarak kendileri hastaneye gelince neler yapılır, nasıl giriş yapılır bunları uygulamalı olarak öğrendi' dedi.
Engelli bireyleri kapalı kapılar ardına kapatan toplumdan soyutlayan anlayışı yıkmak istediklerini sözlerine ekleyen Alkan, 'Bu etkinliğimizde en önemli amacımız engelli bireylerin kapalı kapılar ardına kapatan toplumdan soyutlayan anlayışı yıkarak, onların toplumda bir birey olarak özgür bir şekilde kendilerini ifade edebilmelerine olanak sağlamaktır. Bu kapsamda Lokman Hekim Van Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mesut Pekmez'e ve tüm hastane yetkililerine farkındalık sağlamamıza destek oldukları ve duyarlılıkları için çok teşekkür ederiz' şeklinde konuştu.
Ziyarette kendileri için hazırlanan pastayı kesen engelli öğrenciler; doyasıya eğlenerek, unutulmaz bir gün yaşadı.

Engelli öğrencilerden Lokman Hekim Van Hastanesi’ne ziyaretEN ÇOK OKUNANLAR

Karadeniz'e şehit ateşi düştü!

1 Karadeniz'e şehit ateşi düştü!

Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

2 Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

3 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsun'da acı ölüm!

4 Samsun'da acı ölüm!

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

5 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

Şirinler daha güçlü geliyor

6 Şirinler daha güçlü geliyor

Samsunspor için karar günü

7 Samsunspor için karar günü

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

8 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

Samsun'da 31 yıllık ulaşım çilesi son buluyor

9 Samsun'da 31 yıllık ulaşım çilesi son buluyor

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

10 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu


SIRADAKİ HABER