Adana haber: AK Parti'li Dağlı: 'Güvensizlik ortamı oluşturmak için algı operasyonu yapılıyor

Adana haber: AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, 'Türkiye millet iradesiyle mi yönetilecek yoksa derin devlet ile mi? İşte bu Türkiye'nin tek önemli sorunudur' dedi.

AK Parti'li Dağlı: 'Güvensizlik ortamı oluşturmak için algı operasyonu yapılıyor

Dağlı, ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan'ın davetlisi olarak geldiği ASKON Adana Şubesi'nde güncel konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, algı oluşturmaya yönelik tüm haberleri elekten geçirerek, haberi getirenin kim olduğuna dikkat ederek daima uyanık bir zihinle meselelere bakmak gerektirdiği söyledi. Çalışkan, 'Aksi takdirde, kitleler halinde uçuruma sürüklenmek söz konusu olabilir. Naçizane, nefsime ve neslimize tavsiyem, gündemi anlık olarak takip etmenin yanında geriye dönük olarak da okumaya çalışmaktır' dedi.
AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı'da konuşmasında son günlerde hem sosyal medyada hem de basında sürekli yeni senaryolar üretildiğini bu senaryoları takip ettiklerini ifade etti. Dağlı, 'Türkiye'nin tek bir sorunu var. Türkiye millet iradesiyle mi yönetilecek yoksa derin devlet ile mi? Bir referandum yaptık, halkımız 'bu sıkıntıları bir daha yaşamak istemiyoruz' dedi. Geriye doğru ihtilal, e muhtıra 28 Şubat gibi süreçlere baktığımızda millet iradesini yok etme amaçları vardı. 15 Temmuz'a baktığımızda ise ülkeyi ele geçirme, işgal gibi niyetlerin olduğu görülüyor. Bu darbe değil, işgal girişimidir. Hem Cumhurbaşkanımız, hem sivil toplum kuruluşları hem de milletin girişimleri ile başarılı olamadılar. Son günlerde yaşadığımız olaylar da 25 Aralık, 28 Şubat gibi bir süreç. Biz İran'la ticaret yapabiliriz. Bunda bir sıkıntı yok. Ama bunun geri planı hakkında soru işaretleri var. Ticaretimizde bir sıkıntı yok. Ellerinde bir belge yok. Kılıçdaroğlu'nun elindeki belgelerin de aslı astarı yok. Yeni bir 17-25 Aralık oluşturmak, hükümete güvensizlik ortamı oluşturmak için algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor. Gezi olayları gibi olaylar çıkmasını istediler. Halkın galeyana getirilmesi istendi. Rıza Sarraf olayı da 17-25 Aralık olayı da hep bu minvalde hadiselerdir. 16 Nisan'daki yeni hükümet modelini uygulamaya geçmeden buna engel olmak istiyorlar, bu ülkede iç karışıklık meydana getirmek istiyorlar' diye konuştu.
Etkinlik sonunda Recep Çalışkan, Tamer Dağlı'ya plaket takdim etti.

AK Parti’li Dağlı: "Güvensizlik ortamı oluşturmak için algı operasyonu yapılıyor



EN ÇOK OKUNANLAR

Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

1 Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

2 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

3 Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

4 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

5 Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

6 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

Kadroda önemli eksikler

7 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

8 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Hizmet yoksa oy da yok

9 Hizmet yoksa oy da yok

Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!

10 Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!


SIRADAKİ HABER