HaberlerTel aviv HaberleriŞeyh Raid Salah'ın avukatı gözaltına alındı

Şeyh Raid Salah'ın avukatı gözaltına alındı - Tel aviv Haberleri

Cuma hutbesinde okuduğu ayet dolayısıyla kanunsuz biçimde gözaltına alınan ve tutuklu yargılanan Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah'ın Avukatı Halit Zabariga gözaltına alındı.

Şeyh Raid Salah'ın avukatı gözaltına alındı

Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah'ın Avukatı Halit Zabariga, birkaç hafta önce Mescid-i Aksa civarında bulunduğu bir sırada orada etkinlik yapanları ve Kudüs davasını desteklediği iddiasıyla birkaç saat sorguya alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. İsrail polisi dün gece yarısı, Şeyh Raid Salah'in avukatı olan Halit Zabariga'yı evinde gözaltına aldı. Zabariga'nın arkadaşı aynı zamanda meslektaşı olan Remzi Ketilat, İsrail polisinin Lod şehrindeki evine baskın düzenleyerek Halid Zabariga'nın gözaltına aldığını söyledi. Ketilat, Zabariga'nın bugün Petah Tikva Sulh mahkemesinde kendisine yönelik suçlamalara karşı mahkemeye çıkarılacağını söyledi.
Petah Tikva Sulh Mahkemesi dün gece gözaltına alınan Halit Zabariga'nın gözaltı süresinin uzatılmasını istedi.
Geçtiğimiz günlerde Avukatlar Mustafa Süheyl ve Halit Zabariga, Beerşeba'daki Merkez Mahkemesine, Necef Ramon hapishanesinde tutuklu bulunan Şeyh Raid Salah'ın tutukluluk şartlarının iyileştirilmesi, gazete okumasına izin verilmesi, televizyon izlemesi ve hücre hapsinden çıkarılmasını isteyen bir dilekçe vermişti. Mahkeme bu istekleri görüşmek üzere 7 Aralık 2017 duruşma tarihi vermişti.

SIRADAKİ HABER
}