Kocaeli haber: Kocaeli'de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü coşku ile kutlandı

Kocaeli haber: 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 'Aşmak İçin Hareket' Programı ile Kocaeli'de kutlandı.

Kocaeli'de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü coşku ile kutlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlamaları kapsamında düzenlenen 'Aşmak İçin Hareket' etkinliği İzmit'te bulunan Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanooğlu'nun da katıldığı etkinliğe çok sayıda engelli sporcu ve vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi daire başkanları gözlerini kapatarak görme engelliler ile kısa bir futbol maçı yaparlarken, ardından özel çocuklardan oluşan bir ritim grubu tarafından müzik gösterisi gerçekleştirildi.
Gösteriden sonra konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,3 Aralık Engelliler Gününü Kutlayarak, 'Engelli kardeşlerimiz için devlet adeta seferber oldu. Bizler de yerel yönetimler olarak bu işi sadece bu güne sığdırmıyoruz. Her zaman engelli kardeşlerimizin hizmetinde olan kardeşlerimiz var. Her zaman yanınızda olacağız, sevgili kardeşlerimizin duasını alacağız. Bazen okullarına gidiyorum, bazen karşılaşıyoruz, değer veriyoruz. Öyle yapmacık, günü birlik değer değil; ileriye dönük, engellerin hareketle nasıl aşılacağı konusunda beraber yürüyoruz, beraber yürüyeceğiz Allah'ın izniyle. Sizleri seviyoruz, hayat sizinle güzel, sizler ile olduğumuz zaman hayat çok daha güzel. Sizlerle yan yana olduğumuz zaman inanın mutluluk artıyor, enerjimiz artıyor. O yüzden sizlere değer veriyoruz ve her zaman tavsiyelerinizi, önerileriniz, makul olan isteklerinizi yerine getirmek için bizler canı gönülden mücadele edeceğiz, çalışmaya devam edeceğiz' şeklinde konuştu.
Konuşmasının ardından engelli bir spocu ile masa tenisi oynayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, diğer sporcular ile de sohbet etti. Program, özel sporcuların judo, masa tenisi bilek güreşi gibi çeşitli branşlarda gerçekleştirdikleri gösteriler ile devam etti.

Kocaeli’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü coşku ile kutlandıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

1 Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

Samsun'da aciller doldu taştı

2 Samsun'da aciller doldu taştı

Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

3 Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

Akın ailesinin acı günü

4 Akın ailesinin acı günü

Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

5 Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

Samsun'da arkadaşını kursa götüren sürücü kaza yaptı: 1 yaralı

6 Samsun'da arkadaşını kursa götüren sürücü kaza yaptı: 1 yaralı

12. Adam görevde

7 12. Adam görevde

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

8 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

Hakem böyle istedi

9 Hakem böyle istedi

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Kazanmak istiyoruz'

10 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Kazanmak istiyoruz'


SIRADAKİ HABER