Muğla haber: Kaptan cinayetinde karar bozuldu

Muğla haber: Muğla'nın Ula ilçesine bağlı sakin kent unvanlı turistik Akyaka Mahallesinde 8 Ağustos 2016 tarihinde meydana gelen olayda Salih Ateş (59) isimli tekne kaptanı Beyaz Ada-1 teknesinde öldürülmüştü. Olay sonrası güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesi sonrası cinayet zanlısı Abdullah A.'nın tüfek ile tekneye 5 el ateş ettiği ortaya çıkmıştı.

Kaptan cinayetinde karar bozuldu

Soruşturmayı derinleştiren Akyaka Jandarma Karakol ekipleri, cinayet sonrası Abdullah A.'nin olay yerinden 48 DE 388 plakalı araç ile kaçtıklarını tespit etti. Araç sürücüsü Bora Y. ve aracın arka bölümünde olduğu tespit edilen Yasin T. Fethiye ilçesinde yakalanmışlardı. Tekne kaptanı Salih Ateş'i tüfekle yaraladıktan sonra ölümüne sebebiyet veren ve firar eden Abdullah A. Jandarma tarafından oluşturulan özel ekip tarafından İzmit'e yakalanmıştı.
Tekne kaptanının öldürülmesi ile ilgili Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava 6 Haziran 2017 tarihinde karara bağlandı. Kararda Abdullah A.'ya kasten öldürme suçundan müebbet hapis, Yasin T.'ye kasten adam öldürme suçuna katılmadan 13 yıl, Tahsin Balıkoğlu'nu tehdit suçundan bir yıl olmak üzere 14 yıl hapis cezası ve araç sürücüsü Bora Y.'ye de kasten adam öldürme suçuna katılmadan 8 yıl 8 ay, Tahsin Balıkoğlu'nu silahla tehdit suçuna katılmadan 4 bin 800 TL adli para cezası verildi.
Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 6 Haziran 2017 tarihli kararını inceleyen İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi yerel mahkemenin kararını bozdu. Kararı bozma gerekçesinde, 'Mahallinde keşif yapılmış ve bilirkişi raporu alınmış ise de, özellikle sanık Abdullah ile katılan Tahsin'in ilk atışın başladığı sırada ve devamında, hangi pozisyonda oldukları, gerektiğinde manken olarak canlandırma yapılıp fotoğraflanmadığı, yine her bir tanığa bu işlemin yaptırılarak fotoğraflanmadığı ve bilirkişiden atışlar başladığı sırada tarafların pozisyonunun ve birbirlerine uzaklıklarının, birbirlerini görüp görmediklerinin tespit ettirilmediği, sanıklardan suça sürüklenen Tahsin'e yönelik eylemin kasten adam öldürmeye teşebbüs suçunu oluşturup oluşturmayacağının tartışmasız bırakıldığı' belirtilerek kararın bozulmasına gerekçe gösterildi.
İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi'nin Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararını bozmasının ardından olayın yaşandığı Ula'nın Akyaka ilçesinde yeniden keşif yapıldı. Keşifte tanıklar tekrar dinlendi ve olay yerinde canlandırma yapılarak fotoğraf çekildi.

Kaptan cinayetinde karar bozulduEN ÇOK OKUNANLAR

Mezar sorup bekçiyi hastanelik ettiler

1 Mezar sorup bekçiyi hastanelik ettiler

Samsun'da mezar yeri sorup hastanelik ettiler

2 Samsun'da mezar yeri sorup hastanelik ettiler

Karabük'te cinayet... Yalnız yaşayan yaşlı adam evinde bıçaklanarak öldürüldü

3 Karabük'te cinayet... Yalnız yaşayan yaşlı adam evinde bıçaklanarak öldürüldü

İki otomobil kavşakta çarpıştı: 8 yaralı

4 İki otomobil kavşakta çarpıştı: 8 yaralı

Uyursak...

5 Uyursak...

Kadıköy'de intihar... 40 yaşındaki kadın iş yerinde intihar etti

6 Kadıköy'de intihar... 40 yaşındaki kadın iş yerinde intihar etti

Yolun karşısına geçmek isteyen genç kadın, feci şekilde hayatını kaybetti

7 Yolun karşısına geçmek isteyen genç kadın, feci şekilde hayatını kaybetti

Karabük'te trafik kazası : 2 ölü, 1 yaralı

8 Karabük'te trafik kazası : 2 ölü, 1 yaralı

Beşiktaş patlamasının yaşandığı 22.29'da anma töreni düzenlendi

9 Beşiktaş patlamasının yaşandığı 22.29'da anma töreni düzenlendi

Ormanda kaybolan Alzheimer hastası kişiyi arama çalışmaları sürüyor

10 Ormanda kaybolan Alzheimer hastası kişiyi arama çalışmaları sürüyor


SIRADAKİ HABER