İstanbul haber: A Milli Futbol Takımı eski futbolcularından engelsiz maç

İstanbul haber: Görme Engelli Milli Futbol Takımı ile A Milli Futbol Takımı eski futbolcuları arasındaki maç kıyasıya mücadeleye sahne oldu. Ünlü isimlerin gözlerine bant takarak oynadığı maçta kazanan ise Ümit Davala, Bülent Korkmaz gibi isimlerin yer aldığı takım oldu.

A Milli Futbol Takımı eski futbolcularından engelsiz maç

Türkiye'de Engellilerin sanatla buluştuğu festival olarak gösterilen 8'inci Uluslararası Barikat Film Festivali kapsamında Görme Engelli Milli Futbol Takımı ile A Milli Futbol Takımı eski futbolcuları arasında 'Özel Futbol Karşılaşması' gerçekleştirildi. Bağcılar Belediyesinin ev sahipliği yaptığı maç, Bağcılar Olimpik Spor Salonu'nda yapıldı. Maç öncesi görme engelli oyuncularla eşitliğin sağlanması için A Milli Futbol Takımı eski oyuncuları gözlerine bant taktı. Ardından Ümit Davala, Bülent Korkmaz gibi isimlerin yer aldığı A Milli Futbol Takımı eski oyuncularına karşı Görme Engelli Milli Futbol Takımı arasındaki maç başladı. Görme Engelli Milli Takımı'nın antrenörlüğünü Tolunay Kafkas yaptı. Topun sesine göre hareket edilen maçın normal süresi 1-1'lik eşitlikle tamamlandı. Penaltılara kalan maçta gözleri kapalı olan futbolcuların kalenin yerini anlayabilmeleri için demir paralarla ses çıkarıldı. Penaltılarda ise A Milli Futbol Takımı eski oyuncuları 3-0 öne geçerek maçı kazandı.

'Organizasyonun bir parçası olmak bizim için çok keyifli'
Engelli vatandaşların kendilerinden hiçbir farkı olmadığını dile getiren A Milli Futbol Takımı eski oyuncusu Bülent Korkmaz, 'Organizasyonun bir parçası olmak bizim için çok keyifli. Çünkü hiç kimsenin kimseden bir farkı yok. Hepimiz biriz, beraberiz. Dolayısıyla inşallah keyifli, güzel bir futbol oynarız. Onlar mutlu olur, biz mutlu oluruz' dedi.
Herkesin bir engelli adayı olduğunu, engelli vatandaşların her zaman yanında olduğunu ifade eden A Milli Futbol Takımı eski oyuncusu Ümit Davala, 'Her zaman engellilerin yanındayız. Onlar her zaman bizimle birlikte olacaklar, şimdi olduğu gibi. Bizim için biraz farklı olacak, ilk defa gözü kapalı futbol oynayacağım' diye konuştu.
Maçın çok keyifli geçtiğini dile getiren görme engelli oyuncu Çağrı Yıldırım, 'Eski A Milli efsaneler futbol takımıyla bir maç yaptık. Görme engelli futbolu kurallarına göre bu maçı oynamaya çalıştık. Böyle futbolcularla oynamak güzel bir deneyimdi. Normal süre 1-1 bitti ama penaltılarda 3-0 bizi yendiler. Penaltılarda gayet profesyonel iyilerdi' ifadelerini kullandı.

A Milli Futbol Takımı eski futbolcularından engelsiz maçEN ÇOK OKUNANLAR

Cem Yılmaz'dan kırıp geçiren Tarkan esprisi!

1 Cem Yılmaz'dan kırıp geçiren Tarkan esprisi!

Ayite sosyal medyayı salladı

2 Ayite sosyal medyayı salladı

Samsun'da mezar yeri sorup hastanelik ettiler

3 Samsun'da mezar yeri sorup hastanelik ettiler

Altın Kelebek'te Cansu Taşkın öyle bir elbise giydi ki!

4 Altın Kelebek'te Cansu Taşkın öyle bir elbise giydi ki!

Samsun'da İYİ Parti'de kadrolar doluyor

5 Samsun'da İYİ Parti'de kadrolar doluyor

Samsunlu çiftin 15 yıllık hasreti sona erdi

6 Samsunlu çiftin 15 yıllık hasreti sona erdi

Uyursak...

7 Uyursak...

Samsun bilirkişilikte başvuru yoğunluğu

8 Samsun bilirkişilikte başvuru yoğunluğu

Babasıyla aynı kaderi paylaştı! Giresun'da 21 Yaşındaki genç hayatını kaybetti

9 Babasıyla aynı kaderi paylaştı! Giresun'da 21 Yaşındaki genç hayatını kaybetti

Adriana Lima isyan etti: Artık soyunmam

10 Adriana Lima isyan etti: Artık soyunmam


SIRADAKİ HABER