HaberlerSamsun Hava Durumu HaberleriSamsun'da hava sıcaklığı 8 derece düşecek

Samsun'da hava sıcaklığı 8 derece düşecek - Samsun Hava Durumu Haberleri

Son birkaç gündür Samsun'da güneşli ve sıcak hava hakim? Aralık ayında yaşanan bu sıcaklar bugünden itibaren yerini yağışlı ve serin bir havaya bırakacak. Önümüzdeki günlerde ise sıcaklıklar 6 ila 8 derece düşecek.

Samsun'da hava sıcaklığı 8 derece düşecek

Havanın son durumu hakkında bilgi veren Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce,Samsun’da etkili olan sıcak havanın bugünden itibaren yerini yağışlı bir havaya bırakacağını ifade etti. İç kesimlerde ise kar yağışı beklediklerini dile getiren Yüce, önümüzdeki günlerde hava sıcaklığında da 6 ila 8 derece bir düşüş olacağını belirtti.

SAĞANAK YAĞIŞ TAHMİN EDİYORUZ

Sıcak havanın mevsim itibariyle yerini yağışlı ve kapalı bir havaya bırakacağını aktaran Yüce, Türkiye’nin Batı ve iç kesimlerinde parçalı-yer yer çok bulutlu bir hava beklediklerini ifade etti. Türkiye’nin Batı kısmından soğuk hava girişinin başladığını söyleyen Yüce, “Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun Kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Kırşehir ve Giresun çevresinin yağışlı, diğer yerlerin ise az bulutlu olmasını tahmin ediyoruz. Önümüzdeki günlerde yine etkili yağışlar olacak, bu yağışlar özellikle iç kesimlerde kar yağışı olarak kendisini gösterecek. Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nde parçalı, yer yer çok bulutlu bir hava, gece saatlerinde ise yağmur-sağanak yağmur bekliyoruz.Samsun’da ise yarından (bugün) itibaren yağmur ve sağanak yağış tahmin ediyoruz. İç kesimlerde, yüksek yerlerde kar yağışı, orta kuvvette rüzgar tahmin ediyoruz, uyarı verilecek bir durum yok. Mevsim normallerinde bir hava yaşıyoruz. Ayrıca önümüzdeki günlerde 6 ila 8 derece hava sıcaklığının düşeceğini söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}