Terme Belediyesi BES'e geçiyor

Terme Belediye personeli 1 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe girecek olan Otomatik Katılım Sistemi ile Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) geçecek.

Terme Belediyesi BES'e geçiyor

Vakıflar Bankası Terme Şube Müdürü Ahmet Cemal Terzi ve Vakıf Emeklilik Bölge Müdürü Filiz Birben, Belediye Başkanı Şenol Kul’u makamında ziyaret ederek BES ile ilgili bilgiler verdi.

GENİŞ İMKANLAR

45 yaş altı personelin yasa gereği bireysel emeklilik sistemine zorunlu olarak geçeceğini belirten Başkan Kul, “Vakıf Emeklilik’in personele BES harici daha geniş imkanlar sağlamaktadır. Bu nedenle personelimizin zorunlu olarak bireysel emeklilik sistemine geçişinin, Vakıf Emeklilik aracılığı ile yapılmasına karar verdik” dedi.

EK GELİR SAĞLAYACAK

Vakıf Emeklilik Bölge Müdürü Filiz Birben’de yaptığı açıklamada bireysel emeklilik sistemine katılan tüm belediye personelinin Vakıf Emekliliğin tüm imkanlarından faydalanacağını belirtti. Birben, “Bireysel emeklilik planları sayesinde düzenli tasarruflarını yaparak emeklilik döneminde ek gelir sağlayacak. Bireysel emeklilik uzmanı arkadaşlarımız sürekli bilgi vermek için belediye personeline ziyaretlerde bulunacak. Otomatik katılımlı bireysel emeklilik sisteminde yüzde 25’lik devlet katkısı ile birlikte ek olarak bir kereye mahsus olmak üzere ek 1.000.-TL devlet katkısı yapılacak. Sisteme ödenen prim, örneğin 200 TL ise 50 TL’lik devlet katkısı alınacak. Devlet katkısı sayesinde çalışanların bireysel emeklilik hesaplarında biriken miktar artacak ve sistemden aylık almaya hak kazanılması halinde çalışanların kendilerinin ödediği primlere ek olarak devlet katkısından da faydalanması söz konusu olacak. Sistemse 10 yıl kalan ve 56 yaş koşulunu sağlayan emekliliğe hak kazanacak. Böylece hem sistemdeki kendi birikimlerini hem de getiri ile devletin katkı payını alabilecek” diye konuştu.

Ziyaret sonunda Belediye Başkanı Şenol Kul, Vakıfbank Müdürü Ahmet Cemal Terzi ve Vakıf Emeklilik Bölge Müdürü Filiz Birben bireysel emeklilik sözleşmesini imzaladı.EN ÇOK OKUNANLAR

Cem Yılmaz'dan kırıp geçiren Tarkan esprisi!

1 Cem Yılmaz'dan kırıp geçiren Tarkan esprisi!

Ayite sosyal medyayı salladı

2 Ayite sosyal medyayı salladı

Samsun'da mezar yeri sorup hastanelik ettiler

3 Samsun'da mezar yeri sorup hastanelik ettiler

Altın Kelebek'te Cansu Taşkın öyle bir elbise giydi ki!

4 Altın Kelebek'te Cansu Taşkın öyle bir elbise giydi ki!

Taşeronda kadroya geçemeyecek çalışanlar belli oldu

5 Taşeronda kadroya geçemeyecek çalışanlar belli oldu

Samsun'da İYİ Parti'de kadrolar doluyor

6 Samsun'da İYİ Parti'de kadrolar doluyor

Babasıyla aynı kaderi paylaştı! Giresun'da 21 Yaşındaki genç hayatını kaybetti

7 Babasıyla aynı kaderi paylaştı! Giresun'da 21 Yaşındaki genç hayatını kaybetti

Uyursak...

8 Uyursak...

Samsun'da bunalıma giren kadın intihara kalkıştı

9 Samsun'da bunalıma giren kadın intihara kalkıştı

Samsun'daki cami inşaatı durduruldu

10 Samsun'daki cami inşaatı durduruldu


SIRADAKİ HABER