HaberlerMHP'li Usta'dan Bakan'a cevap

MHP'li Usta'dan Bakan'a cevap

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin 'rezerv' açıklamasına Twitter hesabından cevap verdi.

MHP'li Usta'dan Bakan'a cevap

MHP Grup Başkanvekili veSamsun MilletvekiliErhan Usta, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin, “Türkiye'nin kısa vadeli hem özel sektör hem de devletin borçlarına baktığınız zaman bir yıl boyunca tüm borçlarını hiçbir şey olmasa ödeyecek kadar rezervi var " sözlerine twitter hesabından cevap verdi.

TEDBİR ALMALISINIZ

Milletvekili Usta, “Sayın Bakan, üzülerek söylemek isterim ki, 2017 yılı eylül ayı itibarıyla, Türkiye'nin kalan vadesi bir yıldan az olan dış borç ödemesi 170 milyar dolar, rezervleri ise 111,9 milyar dolar olup, rezervler bu borcun yüzde 65,8'ini ancak karşılıyor. Rakamlara baktığımızda, sandığınız kadar rezervimizin olmadığı aşikâr. Söyleminiz, bu işten anlayanları bırakın teskin etmeyi, iyice endişelendiriyor. Bu tarz söylemlerin faydasından çok zararı var. Tespitlerimizi doğru yapmalıyız. Güvenirliliğimizden ödün vermemeliyiz. İnanın, ‘Büyümeyi tahmin bile edemeyecekler’ söyleminizin de faydasından çok zararı var. Bir şeyi tahmin edememek belirsizlik kaynağı. Tahmin edilebilir ve öngörülebilir olmak, ekonomik güvenin olmazsa olmazı. Tahmin edilemeyen büyümeyle övünmeyi bırakıp, bir an önce büyüme rakamlarını herkes tarafından tahmin edilebilir hale getirmek için tedbirler almanızı öneririm” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}