HaberlerAktaş, CHP İlkadım'a aday

Aktaş, CHP İlkadım'a aday

CHP İlkadım'da 10 Aralık'ta gerçekleşecek olan kongrede aday olduğunu açıklayan Dr. Alper Aktaş, 'Bu diyarın halkı için ışık olacağız. Yılmayacağız ve hiçbir şeyden korkmayacağız. Şerefimiz üzerine ant içeriz' dedi.

Aktaş, CHP İlkadım'a aday

CHP Samsun İlçe örgütlerinde kongre süreci devam ederken, 10 Aralık'ta gerçekleşecek olan CHP İlkadım örgütü için mevcut başkan Fatih Türkel'in ardından,Samsun'da estetik cerrahı olarak görev yapanDr. Alper Aktaş da aday olduğunu açıkladı.

HİÇBİR ŞEYDEN KORKMAYACAĞIZ

Cumhuriyetin kıvılcımının çakıldığı İlkadım’da sosyal demokrat anlayışını iktidar yapma derdine sahip olduklarını kaydeden Dr. Aktaş, "Hepimiz biliyoruz. Çok kritik bir süreç içindeyiz. 2019 yılında yerel yönetimler ve genel seçimler, özellikle de Cumhurbaşkanlığı seçimleri olacak. Belki de, 2019 Cumhuriyetimizin bekasını oylayacağımız bir yıl olacak. Şimdi kongre sürecindeyiz. Bu kritik sürece önderlik edecek politikaları ve örgüt yönetimlerini belirleyeceğiz. Her kongre değişim platformudur. Değişim, devrimin ta kendisidir.Tarihsel gerçeklik ispat etmiştir ki CHP devrimcidir. O halde, kongre devrim zamanıdır. Böyle bir zamanda, bu ülkenin yurttaşları sayesinde elde ettiğim eğitimim, entelijansım ve liyakatımla sorumluluktan kaçamam. Bu çocuklarıma, çocuklarınıza ve Mustafa Kemal’in emaneti Cumhuriyetime görevimdir. Hayatım boyunca hep sorumluluk yüklendim ve bunun için eğitildim. CHP İlkadım İlçe Başkanlığı ve örgütü yönetmek için, ben ve ekip arkadaşlarım yetki talep ediyoruz. Talip olduğumuz bu görevin ne kadar meşakkatli ve ne kadar onurlu olduğunun farkındayız. Bu diyarın halkı için ışık olacağız. Yılmayacağız ve hiçbir şeyden korkmayacağız. Şerefimiz üzerine ant içeriz" ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}