Haberler'Ortak proje' çağrısı

'Ortak proje' çağrısı

MÜSİAD'ı ziyaret eden Makedonya Türk Hareket Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Enes İbrahim, 'İletişimimizi geliştirmek ortak projeler geliştirmeliyiz. MÜSİAD'daki işadamlarımızın da beraberliğimiz içerisinde aktif olmasını isteriz' dedi.

'Ortak proje' çağrısı

11. Uluslararası Balkan Tarihi Kongresi için gelen Balkanlı konuklar, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Samsun Şube Başkanı Haluk Tan’ı makamında ziyaret etti.

PROJELER GELİŞTİRİLMELİ

Ziyaratte konuşan Makedonya Türk Hareket Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Enes İbrahim, "Bizler ortak bir tarihi paylaşan ve yüz yıllardır kardeşliğini sürdürmeyi başarmış milletleriz. Kardeşliğimizi daha da pekiştirmek için çalışmalar yapıyoruz, yapmalıyız. İletişimimizi geliştirmek ortak projeler geliştirmeliyiz. MÜSİAD'daki işadamlarımızın da beraberliğimiz içerisinde aktif olmasını isteriz" dedi.

KARDEŞLİK PEKİŞECEK

MÜSİAD Samsun Başkanı Haluk Tan ise; "Balkan kardeşliğimiz sizlerin de belirttiği gibi yüz yıllara dayanmaktadır. Kardeşliğimizi pekiştirmek, tarihimizi daha iyi anlayabilmek ve uzun yılların birikimi olan kültürümüzü tanımak ve tanıtmak adına birlikte hareket edip, faaliyetlerde bulunmak, görüşmelerimizi daha sık hale getirierek istişarelerde bulunmak isteriz" diye konuştu.

Haluk Tan, Makedonya Türk Hareket Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Enes İbrahim’e nezaketleri için teşekkürlerini iletti.

SIRADAKİ HABER
}