HaberlerÇadır kurup, çorba dağıttılar

Çadır kurup, çorba dağıttılar

Samsun'un Havza İlçesi'nde Türk Kızılay'ının tanıtımı için çadır kuruldu, çorba dağıtıldı

Çadır kurup, çorba dağıttılar

Havza İlçesi Ortaklar Mahallesi'nde birleştirilmiş sınıflarda eğitim verilen Ortaklar İlkokulu öğrencilerine Türk Kızılay'ını tanıtmak amacıyla okul bahçesine Kızılay çadırı kuruldu. Çadırda, Türk Kızılay'ı Havza Şubesi Başkanı Ahmet Asiltürk ve Sekreteri Ömer Faruk Çörekçioğlu tarafından çorba dağıtıldı ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Sınıf öğretmeni Ahmet Çiftçi, programı Kızılay Haftası kapsamında yapmayı planladıklarını ancak yoğunluk nedeniyle şimdi fırsat bulduklarını belirterek, "Amacımız Türk Kızılay'ını öğrenci ve velilerimize en iyi şekilde anlatmak" dedi.

MUZLUMUN YANINDA

Şube sekreteri Çörekçioğlu, Kızılay'ın afet ve savaş durumlarında insanların yanında olduğunu belirterek, "Türk Kızılay'ı ülkemiz gibi tüm dünyada mazlum ve mağdura yardım uzatan bir kuruluş ve bu kuruluş sizlerin destekleri ile ayakta. Sizler bizlere destek verdikçe, birlik ve beraberlik içinde dünyanın neresinde bir mazlum ve mağdur eli varsa bizim yardım elimiz oraya ulaşacaktır" diye konuştu.

Programda Kızılay konulu şiirler, Türk Kızılay'ının tarihçesi okundu, oratoryo seslendirildi, sahnelenen skecin ardından film gösterimi yapıldı.

SIRADAKİ HABER
}