HaberlerSamsun'da miniklerden anlamlı etkinlik

Samsun'da miniklerden anlamlı etkinlik

Samsun İlkadım Atatürk Ortakolu öğrencileri, kitap okuma farkındalığı oluşturmak amacıyla Cumhuriyet Meydanı'nda ağaç motifi oluşturarak kitap okudu. Minikler vatandaşlardan da yoğun ilgi görürken, okul öğretmenlerinden Nevin Fener, 'Birlikte okuyarak büyüyoruz' dedi

Samsun'da miniklerden anlamlı etkinlik

Samsun İlkadım Atatürk Ortakolu öğrencileri ve öğretmenleri, Samsun Maarif Hareketi kapsamında okuma alışkanlığı kazandırmak, okuma kültürünü toplumun her kademesine yaymak amacıyla Cumhuriyet Meydanı’nda "Benimle 10 Dakika Okur musun?" etkinliğini gerçekleştirdi. Öğrenciler kendi hazırladıkları “Benimle 10 Dakika okur musun?” yazılı tişörtlerle Cumhuriyet Meydanı'nda önce ağaç motifi oluşturarak kitap okudular, ardından çevredeki vatandaşlara kitap verip birlikte kitap okudular.

OKUYARAK BÜYÜYORUZ

Etkinliği hazırlayan Türkçe Öğretmeni Nevin Fener, "Bugün 50 öğrencimizle birlikte halktan her kesimin görebileceği bir mekanda kitap okuyarak okuma konusunda farkındalık yaratmak istedik. Ağaç motifiyle ‘Birlikte okuyarak büyüyoruz.’ Mesajını iletmeyi hedefledik. Bu etkinliğimizi değişik mekanlarda daha da büyüyerek ve farklı etkinlikler ekleyerek devam ettireceğiz" diye konuştu.

GÖRENLER DUYGULANDI

Cumhuriyet Meydanı'ndan geçerken kitap okuyan çocukları görünce çok duygulandığını ve mutlu olduğunu söyleyen Şükran Kızılırmak ise "Öğretmenleri ve çocukları kutluyorum. Olması gereken de bu. Böyle etkinliklerin devam etmesini temenni ediyorum. Geleceğin nesilleri, Atatürk'ün emanet ettiği gençliğin böyle güzel yetişmesi gerekli. Gurur duyduk hepsiyle" dedi.

Etkinliğe, Gazi İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ali Şekerci ve kütüphane çalışanları da destek verdi. Etkinliğin sonunda öğrencilere, Gazi İl Halk Kütüphanesi tarafından kitap ayracı ve not defteri hediye edildi.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}