HaberlerSamsun HaberleriSamsun Valisi Kaymak kutladı

Samsun Valisi Kaymak kutladı - Samsun Haberleri

Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Kuşakların yetişmesinde büyük rol üstlenen kadınlarımızı, üstün bilgi seviyesi ve kültürel değerlerine bağlı, ahlaklı bireyleri yetiştirmek için gösterdikleri özveriden dolayı kutluyorum' dedi.

Samsun Valisi Kaymak kutladı

Samsun ValisiOsman Kaymak, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve aynı zamanda kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin 83. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Kaymak mesajında, "Türk kadını, tarihimizin en eski dönemlerinden bulunduğumuz çağa kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almış, her dönemde ihtiyaç hissettiğimiz fedakârlıkların en yücesini yapmıştır" dedi.

Vali Kaymak, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Cumhuriyetimizin kuruluşu ve ATATÜRK’ün önderliğinde kadınlarımız çağdaş dünya kadınlarının sahip olduğu tüm kazanımları elde etmiş, bu doğrultuda modern Türkiye’nin kurulması yönünde önemli bir misyonu üstlenmiştir. Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Zira kadınlar, özelde ailenin, genelde ise toplumun temelini oluşturmaktadırlar. Kuşakların yetişmesinde büyük rol üstlenen kadınlarımızı, üstün bilgi seviyesi ve kültürel değerlerine bağlı, ahlaklı bireyleri yetiştirmek için gösterdikleri özveriden dolayı kutluyorum. Yaşantımız boyunca doğumdan, ölüme her anımızda varlıklarıyla onurlandığımız, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen kadınlarımızın Kadın Hakları Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan kadınlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

SIRADAKİ HABER
}