İstanbul haber: Gürkan Akpınar: 'Türk firmaları Amerika'ya davet ediyoruz'

İstanbul haber: GAOK Invest Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Akpınar, 'Türk markalarının, Avrupa'dan sonraki hedefi Amerika olsun' dedi.

Gürkan Akpınar: 'Türk firmaları Amerika'ya davet ediyoruz'


Türk şirketleri Avrupa pazarlarında büyümesini sürdürürken, Türk markalarının da Amerika'ya girmesine Breeze de Mar tarafından davet var. GAOK Invest Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Akpınar, 'Ekonomik olarak ülkemiz dar bir boğazdan geçmekte, İnşallah bu süreci güçlü altyapımız ve inancımız ile kısa sürede atlatacağız. Bu süreçte Amerika Orlando'da gerçekleştirdiğimiz bin 400 adet konuttan oluşan projede satın alımları öncelikli olarak Türk markalardan yapacağız. 280 milyon dolarlık bir yatırımla gerçekleştirilecek olan projede tüm daireler eşyalı olarak tasarlandı. Ayrıca, beyaz eşya, tekstil, mobilya ve inşaat malzemeleri vb. tüketim mallarında satın alım rakamının 100 milyon dolar olarak hesapladık' dedi.

İşadamı Gürkan Akpınar, 'Türk markaları, Türkiye'den ihracatın yüzde 80'ini AB üyesi ülkelere yapıyor ve yılda yaklaşık 20 milyon adet cihaz satışı yapılırken Amerika pazarında bu rakamlar çok daha aşağıda yer alıyor. Hem satın alımların Türkiye'den yapılarak ülke ekonomisine katkı sağlaması hemde Türk markalarının Amerika'ya da bu sayede büyük bir girişim örneği olarak gücünü orada da göstereceği belirtiliyor. Breeze de Mar gayrimenkul konut projesi ile Amerika'da ki potansiyelin ne kadar büyük olduğunun göstergesidir. Dünya elektronik eşya üretiminin yüzde 6'sını, Avrupa elektronik eşya üretiminin yüzde 28'inin, beyaz eşya tarafında ise başlıca ürün olan buzdolabında Avrupa üretiminin yüzde 20'si Türkler tarafından üretiliyor. Türkiye'deki büyük küçük tüm markalar, bizimle iletişime geçebilirler' şeklinde konuştu.

Projenin reklam yüzü Serdar Ortaç
Önceki günlerde İstanbul'da gerçekleşen emlak fuarında Breeze de Mar'ın reklam yüzü olan Serdar Ortaç ve ünlü sunucu Ebru Akel canlı yayın ile projenin temelini atmıştı.EN ÇOK OKUNANLAR

Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

1 Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

2 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

3 Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

4 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

5 Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

6 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

Kadroda önemli eksikler

7 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

8 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Hizmet yoksa oy da yok

9 Hizmet yoksa oy da yok

Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!

10 Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!


SIRADAKİ HABER