HaberlerBalık fiyatları HaberleriFırtına balık fiyatlarını vurdu

Fırtına balık fiyatlarını vurdu - Balık fiyatları Haberleri

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karataş, dün geceden itibaren etkili olan fırtına nedeniyle balıkçıların denize açılamadığını belirterek, bu nedenle balık fiyatlarının arttığını söyledi.

Fırtına balık fiyatlarını vurdu

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, yaptığı açıklamada, tezgahlardaki balık fiyatlarında ortalama 5-10 lira artış olduğunu ifade etti.  

BALIK FİYATLARI ATIŞA GEÇTİ

Bunun da olumsuz hava koşullarından kaynaklandığını ifade eden Karakaş, şöyle konuştu: 

"Dün gece başlayan fırtına nedeniyle balıkçılar denize açılamadı. Bununla birlikte hemenbalık fiyatları artışa geçti. Hava sıcaklıkları artana kadar bu şekilde devam edecektir. Barbun ve mezgite anında 5 lira gibi bir zam geldi. 2 Aralık'tan itibaren dondurulmuş hamsi, tezgahlarda yerini almaya başladı. İstavrit de uzun süre dayanıklı olduğu için 3-4 gün tezgahlarda yerini alacaktır."

Karakaş, sıcaklıkların artmasıyla balık fiyatlarında düşüş beklediklerini aktararak, "Soğuk hava ve fırtına etkisini kaybettikten sonra balıkçılarımız tekrar denize açılacaktır. Ancak hamsinin bu saatten sonra olmayacağını düşünüyorum. Bu aylar, balığın tüketilmesi gereken dönemlerdir. Soğuk hava ile birlikte balıklar yağlanı, bu nedenle şu anda en iyi ve lezzetli olduğu dönemdir." dedi. 

Tezgahlarda hamsi 15 lira, mezgit 25, istavrit 13, barbun 25 liradan satılıyor. Levrek ve çupranın tanesi ise 12 liradan satışa sunuluy

SIRADAKİ HABER
}