HaberlerTaşeron HaberleriTaşeron reformunun detayları belli oldu!

Taşeron reformunun detayları belli oldu! - Taşeron Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık 900 bin taşeron işçiyi ilgilendiren düzenlemenin detaylarını açıkladı.

Taşeron reformunun detayları belli oldu!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, yaklaşık 900 bin çalışanı ilgilendiren ve kamuoyundataşeron olarak bilinen alt işveren işçileriyle ilgili düzenlemeye de değinmek istediğini belirterek, şöyle konuştu: 

Taşeron işçilere direkt kadro

TAŞERON İŞÇİLERE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

"Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerindeki 400 bin işçimiz, çalıştıkları yerlerdeki belediye iktisadi teşekküllerinde istihdam edilecekler. 23 bin mevsimlik işçilerin, halen en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 9 ay 29 güne kadar çıkartılabilecek. Kamuda 4C statüsünde çalışan kardeşlerimiz de 4B kadrosuna alınıyor. Böylece kamuoyunda uzun zamandır tartışılan bu meseleyi kökten çözmüş oluyoruz. Böylece inşallah bu sorun ortadan kalkıyor, artık bu aradaki komisyonlar, taşeronlar tamamen ortadan kalkıyor, hepsi böylece işçi kadrosuyla görev alıyorlar. Belediyelerde de belediye şirketlerinin, iktisadi teşekküllerinin inşallah personeli olarak göreve devam edecekler. Hayırlı olmasını diliyorum." 

Taşeron işçiye bir müjde de Sarıeroğlu'ndan

Erdoğan,taşeron sorunun ortadan kalkmasında gösterdekileri çabadan dolayı başta Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'na, Maliye Bakanı Naci Ağbal'a ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Taşeron işçilerine müjdeli haber

SIRADAKİ HABER
}