Facebook: Instagram'daki bağlantılarınızı artık Messenger'a ekleyebileceksiniz

Facebook: Facebook son zamanlarda Messenger'ı hayatta tutmak için birçok farklı özelliği test etmeye başladı. Son olarak Snapchat'in Streak özelliğini kopyalayarak Messenger'a yerleştiren şirket, şimdi de Instagram'daki bağlantılarınızı Messenger'a ekleme özelliğini test ediyor.

Instagram'daki bağlantılarınızı artık Messenger'a ekleyebileceksiniz

Kişiler sekmesi altında yer alan yeni “Instagram’a bağlan” seçeneği üzerinden Instagram bağlantılarınızı Messenger’a aktarabiliyorsunuz. Eğer Messenger’da yeniyseniz, Instagram bağlantılarınızı Messenger’ın kaydol ekranından da ekleyebiliyorsunuz. Bu yeni yöntemde sadece takip ettiğiniz takipçilerinizin aktarılması söz konusu.  Böylece Instagram’da sizi takip eden ancak sizin takip etmediğiniz kişilerden Messenger’da gereksiz spam mesajlara maruz kalmayacaksınız.

 

Instagram’daki arkadaşlarınızı Messenger’a ekleme özelliğiyle birlikte Facebook, tekelleştiği sosyal ağ dünyasında çapraz bir paylaşım düzeni yaratıyor. Şimdiye kadar Instagram Hikayeler’in Facebook’ta paylaşılabilir olması ve Instagram‘a Facebook mobil üzerinden ulaşılabilmesini deneyen şirketin izlediği yol oldukça açık. Snapchat’ten kopyalanan Hikayeler özelliğiyle birlikte hali hazırda var olan popülaritesini gittikçe artıran Instagram’ın etkileşim gücünü, ölmek üzere olan platformunda deneyerek ona tekrar bir şans vermek.

Bu tarz bir kalp masajını en son Instagram Hikayeler’in Facebook Hikayeler üzerinden paylaşılabilir olma özelliğiyle gördük. Instagram ve WhatsApp’ta başarılı olan Hikayeler özelliği Facebook’ta pek ilgi görmeyince son çare olarak bu özelliği yayına alan şirket, bu çapraz paylaşımın tek yönlü olduğunu belirterek Facebook Hikayeler’in Instagram Hikayeler’de paylaşılamayacağını ifade etmişti. Bu yöntem işe yaramış olmalı ki şirket, sosyal ağlar arasındaki çapraz kullanıma devam ediyor.

Messenger’ı son zamanlarda işletmelere yönelik çözümler tarafında konumlandıran şirket, son kullanıcıyı hala gözden çıkarmış değil. Yine de tüm bu testler gerçekleşirken, Instagram Direct‘i saf dışı bırakmayı göze alması ise aslında Instagram ürününe ne kadar çok güvendiğini gösteriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK:WEBRAZZİEN ÇOK OKUNANLAR

Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

1 Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

2 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

3 Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

4 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

5 Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

6 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

Kadroda önemli eksikler

7 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

8 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Hizmet yoksa oy da yok

9 Hizmet yoksa oy da yok

Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!

10 Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!


SIRADAKİ HABER