Uşak haber: Uşak Üniversitesi'nde Prof. Dr. Ekrem Savaş dönemi başladı

Uşak haber: Uşak Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Ekrem Savaş, görevi vekaleten yürüten Prof.Dr. Sayın Dalkıran'dan devraldı.

Uşak Üniversitesi'nde Prof. Dr. Ekrem Savaş dönemi başladı

Devir teslim töreninde konuşan Prof. Dr. Dalkıran, yaklaşık bir yıldır yürüttüğü görevini rahat bir kalp ile devrettiğini söyledi. Görevlerin istenilmediğinin, verildiğinin bir kaide olduğunu söyleyen Prof. Dalkıran, 'YÖK Başkanımızın takdiri ile 2016'nın Aralık ayında almış olduğum bu görevi layıkıyla yürütmeye çalıştık. Bugün itibariyle görevim sona ermiş bulunuyor. Sizlerle olmaktan dolayı hep kıvanç duydum. Son derece sevinçliydim. Ancak çok şükür biz buradayız, Uşaklıyız, Uşak Üniversitesindeyiz ve Uşaklı bir rektöre görevi devretmekten de büyük bir onur duyurum. Hocamıza başarılar diliyorum. Kolay bir görev değil. Farklı noktalarda yıpratıcı ama bir o kadar da kutsi bir görevdir, çünkü eğitim kutsaldır' dedi.
Uşak Üniversitesi'nin yeni Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş da törende yaptığı konuşmaya Uşaklı olduğunu vurgulayarak başladı. Uşak Üniversitesini genç ve dinamik olarak nitelendiren Rektör Savaş bu üniversiteye atanmış olmanın onur ve mutluluğunu yaşadığını belirtti. Kendisine bu görevi tevdi eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Başkanı Yekta Saraç'a teşekkür ederek konuşmasına devam eden Rektör Savaş, 'Biliyorsunuz ki üniversitenin temel görevlerinden bir tanesi bilgi üretmek, inovasyon yapmak. Aynı zamanda bulunduğu bölgenin ve ülkenin ihtiyacı olan teknolojiyi üretmektir. Bu anlamda baktığımızda ikinci görev olarak da bu teknolojinin yapımında çağın gerektirdiği bilgi ve donanıma sahip temel insan gücünü yetiştirmek üniversitemizin temel görevleri arasında yer almaktadır. Bu anlamda Uşak Üniversitesi olarak Uşak'ın sosyokültürel ve ekonomik anlamda gelişmesine ve aynı zamanda da sanayi ve işadamlarının ihtiyaç duyduğu teknoloji ve bununla ilgili bilgileri paylaşmak üniversite olarak en büyük gururu verecektir' diye konuştu.

Uşak Üniversitesi’nde Prof. Dr. Ekrem Savaş dönemi başladıEN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

1 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

2 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

3 AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

4 Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

5 Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

6 Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

7 Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

İmdada Avcı yetişti

8 İmdada Avcı yetişti

Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

9 Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'

10 Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'


SIRADAKİ HABER