HaberlerSamsun HaberleriUlaşım sorunu çözülmeli

Ulaşım sorunu çözülmeli - Samsun Haberleri

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 'Şehirlerin yarıştığı yeni bin yılda Samsun'u yarışa dahil etmek istiyorsak mutlaka ulaşım sorunlarını çözmeliyiz. Ulaşım, bir şehrin hayat damarıdır' dedi

Ulaşım sorunu çözülmeli

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsunlu şoför esnafıyla buluştu. Samsun Şoförler ve Otomobilciler Odası'nda Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın ile yönetim kurulu üyeleri ve oda üyelerinin yer aldığı ziyarette şoför esnafıyla biraraya gelen ve onları dinleyen Başkan Genç, stratejik ve jeopolitik konumu ile önemli bir şehir olan Samsun'un, ulaşım problemini çözmesi halinde Türkiye'nin ve dünyanın en stratejik üssü olma potansiyeline sahip olduğuna dikkat çekti.

ORTAK AKILLA ÇALIŞMALIYIZ

Şoför esnafının, şehir için çok önemli bir hizmeti yerine getirdiğine vurgu yapan Başkan Genç, "Çünkü bir şehrin ulaşımı ne kadar iyi olursa, gelişimi de o kadar hızlı olur. Şoför esnaflarımızın da bu şehirde sıkıntıları var. Bunların hepsini biliyorum. Şehir merkezimizin ilçelerle olan ulaşım sıkıntısı olsun, şehir merkezinde trafik sıkıntısı olsun, hepsi şoför kardeşlerimizi etkilemektedir. Hepimiz aynı aynı geminin içerisindeyiz. Dolayısıyla şehrimizi daha ileriye götürmek için birlikte hareket etmemiz gerektiğine inanıyorum. Şehrimiz için ortak akılla çalışmalıyız" dedi.

YATIRIMLAR KATKI SAĞLIYOR

Şehirleri kalkındıracak olanın yerel yönetimler olduğunu belirten Başkan Genç, "Belediye başkanları ve meclis üyeleri şehirlerin doktorlarıdır. Biz de şehrimize yaptığımız ve öncü olduğumuz yatırımlarla şoför esnafımızın ekonomik kalkınmasına katkı sağlıyoruz. Yaptığımız Kuzey yıldızı ve Mavi Yeşil Konutları gibi kentsel dönüşüm çalışmaları olsun, Lovelet Outlet, Piazza AVM, Medicana ve Romatem Hastaneleri, Koçtaş, Metro Gross gibi yatırımlar, yeni yaşam alanları şoför esnafımızın da işlerine olumlu katkı sağlıyor" diye konuştu.

ŞEHİR, İYİ ULAŞIMLA KALKINIR

Samsun'un, önemli bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Başkan Genç, "Şehirlerin yarıştığı 3. bin yılın başında şehrimizi bu yarışın içerisine dahil etmek istiyorsak ulaşım problemlerini mutlaka çözmeliyiz. Bir şehri kalkındıracak olan iki önemli etkenden biri ticaretse diğeri de ulaşımdır. Ulaşım, şehrin hayat damarıdır. Ulaşım problemlerini çözmeyen şehirlerin ileri gitmesi mümkün değildir. Şehrimizin ulaşım sorununu çözdüğümüzde inanıyorum ki Samsun Türkiye'nin ve dünyanın en stratejik merkez üssü şehirlerden birisi olacaktır. Bu potansiyele sahiptir" şeklinde konuştu.

SAMSUNSPOR KİTABI

Başkan Osman Genç'in her zaman yanlarında olduğunu belirten Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkanı Fevzi Apaydın da, "Sayın Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz esnafın ayakta durabilmesi için önemli çalışmalar yapmaktadır. Ancak bu konuda yerel yönetimlerimize de çok iş düşmektedir. Samsun'da şoför esnafımızın bir çok sorunu bulunmaktadır" dedi.

SIRADAKİ HABER
}