HaberlerSamsun HaberleriOtel personeli kışa hazırlanıyor

Otel personeli kışa hazırlanıyor - Samsun Haberleri

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) kış dönemini bölge illerinde otel çalışanlarının eğitim çalışmaları ile geçirecek

Otel personeli kışa hazırlanıyor

Bölgede 'Hotel Linkage Academy' işbirliği ile Samsun, Ordu, Trabzon'da düzenlenen ve çevre illerden gelen otelcilerin katılımı ile gerçekleşen 'Otellerde Dijital Pazarlama ve Karlılık Yönetimi' eğitim programı başarı ile tamamlandı.

BUNU KIRMAMIZ LAZIM

Eğitim, konusunda Türkiye'deki önemli isimlerden biri olan Erhan Kaya tarafından verildi. Konu hakkında konuşan Kaya “Bu tarz çalışmalar genellikle İstanbul, Antalya, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde yapılıyor. Bunu kırmamız lazım. O yüzden Anadolu’da yapılan eğitimleri daha fazla önemsiyoruz ve desteklenmesi lazım. Bu eğitimlerde teknolojinin gitti yön ve bizlerin neler yapılması gerektiği, gelir nasıl optimize edilir, sitemizi nasıl daha aktif kullanarak satış yapabiliriz gibi konuları işledik.
Bu konuda Karadeniz de önderlik eden KATİD'e TUROYD BYK'ya teşekkür ederim” dedi.

HEDEF; EĞİTİMLİ PERSONEL

KATİD Başkanı ve TUROYD Başkan Yardımcısı Murat Toktaş ise “Biz dernek olarak sektörümüz için bir katma değer kazandırma peşindeyiz. Bu kapsamda birçok çalışma yaptık. Bunlardan biri de eğitim konusu. Özellikle donanımlı personel problemi yaşadığımız bu dönemlerde konusunda eğitimli personel yetiştirmek önemli ve ihtiyacımız olan bir şey. Daha iyi hizmet edebilmek ve tesis karlılığı için de çok önemli. Bu yüzden biz de ilk olarak dijitale pazarlama eğitimi ile başladık ve çok ciddi talep aldık. 3 ilde yaptığımız çalışmalara 105 meslektaşımız katıldı. Bu eğitimleri çeşitli başlıklar altında bölgemizdeki birçok şehrimizde sıklıkla yapacağız” diye konuştu.

 

 

SIRADAKİ HABER
}