HaberlerSamsun Haberleriİmkanlar adaletle dağıtılıyor

İmkanlar adaletle dağıtılıyor - Samsun Haberleri

AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş, kimsesizlerin kimsesi olmak için durmadan, duraklamadan mücadele verdiklerini belirterek, 'Türkiye büyüdükçe şartları iyileştirdik. Allah'ın izniyle durmayacağız. Türkiye'yi büyütmeye, büyüyen Türkiye'nin imkanlarını adaletle dağıtmaya devam edeceğiz' dedi

İmkanlar adaletle dağıtılıyor

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti Grup Toplantısı'nda yaklaşık 900 bin çalışanı ilgilendiren müjdeli haberin detaylarını paylaştı. Köktaş, "Kamuda, taşeron olarak çalışan işçi kardeşimiz sürekli kadroya geçiyor.
Hayırlı Uğurlu olsun" dedi

SÜREKLİ İŞÇİ KADROSU

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti hükümetlerinin daha en başından itibaren, tüm çalışanların hem ücretlerini hem de çalışma şartlarını iyileştirmenin mücadelesi içinde olduğunu söyledi. Taşeron işçi olarak adlandırılan, alt işveren işçileri meselesinin, 80’li yıllardan beri Türkiye’nin gündeminde olduğunu belirten Köktaş, "İşçilerimizin şartlarını, süreç içerisinde iyileştiren de yine biz olduk. 2015 yılında yürürlüğe giren yasa ile taşeron işçilerin kıdem tazminatının idare tarafından ödenmesini biz getirdik. Yıllık izin kullanmalarını, ücretlerinin tam ve zamanında ödenmesini, toplu iş sözleşmelerinden faydalanmalarını biz temin ettik. Bu adımlarımızı daha da öteye taşıyarak yapılacak yasal düzenleme ile merkezi yönetimde, genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçe kapsamındaki idareler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar ile sosyal güvenlik kurumlarında alt işveren işçisi olarak çalışan tüm kardeşlerimizi, sürekli işçi kadrosuna alıyoruz" dedi.

DURMAK YOK, YOLA DEVAM

Kamuda taşeron olarak çalışan yaklaşık 450 bin işçinin sürekli kadroya geçeceğini ifade eden Köktaş, "Kamuoyundaki beklentinin çok üzerinde, bu kardeşlerimizi özel sözleşmeli değil, geçici değil, bir yıllık, üç yıllık, beş yıllık değil, sürekli işçi kadrosuna geçiriyoruz. Bu geçiş esnasında yaş sınırı olmayacak, eğitim şartı aranmayacak, asıl iş, yardımcı iş ayrımı olmayacak. AK Parti hükümetleri olarak 2002’den bu yana ne yaptıysak, en çok da çalışanlarımız için yaptık, engelli kardeşlerimiz için, hanım kardeşlerimiz için, gençlerimiz, emeklilerimiz, yaşlılarımız için yaptık. Kimsesizlerin kimsesi olmak için durmadan, duraklamadan mücadele verdik. Türkiye büyüdükçe şartları iyileştirdik. Allah’ın izniyle durmayacağız. Türkiye’yi büyütmeye, büyüyen Türkiye’nin imkanlarını adaletle dağıtmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}