Çorum haber: Cumhurbaşkanı'nın müjdesi Kargı'da sevinçle karşılandı

Çorum haber: Kamuda 900 bin taşeron işçiye kadro ve mevsimlik işçilerin çalışma sürelerinin uzatılması müjdesi Kargı'da sevinçle karşılandı.

Cumhurbaşkanı'nın müjdesi Kargı'da sevinçle karşılandı

AK Parti Grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamuda çalışan 900 bin taşeron işçisine kadro verileceği ve mevsimlik işçilerin çalışma sürelerinin uzatılacağı müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması Kargı'da da sevinçle karşılandı. Yapılacak olan uygulamayla taşeron işçiler kadroya alınacak, mevsimlik işçilerin ise en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 9 ay 29 güne kadar çıkartılabilecek.
Konuya ilişkin bir açıklama yapan Öz Orman İş Sendikası Kargı Orman İşletme Müdürlüğü işyeri Temsilcisi Ahmet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasını sevinçle karşıladıklarını belirtti.
'Bugün bizim bayramımız' diyen Yılmaz, ''Orman ve Su İşleri Bakanlığımıza bağlı tüm mevsimlik çalışan kardeşlerimizin çalışma süreleri 5 ay 29 günden, 9 ay 29 güne çıkarılmıştır. Öz Orman İş Sendikası'na bağlı tüm üyelerimize hayırlı ve de uğurlu olsun. Bu süreçte katkısı olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, başbakanımız Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Politakalar bakanımız Jülide Sarıeroğlu'na, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'mıza, Hak İş Konfederasyonu'muza ve sendikamız Öz Orman İş Sendikası Genel Başkanı Seddar Aslan ile yönetim kuruluna sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Emeği geçen kim varsa Allah razı olsun. Ne mutlu orman işçisine'' dedi.
Kargı Orman İşletme Müdürlüğü'nde çalışan 35 mevsimlik işçinin çıkacak olan kanundan yararlanacağını belirten Yılmaz, 'Gönül isterdi ki, gece gündüz demeden çalışan 35 mevsimlik yangın işçimiz kadroya da geçebilsinler. İnanıyoruz ki ilerleyen zamanlarda buda gerçekleşecektir. Tüm mevsimlik işçilerimize hayırlı olsun'' diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

1 Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

Samsun'da aciller doldu taştı

2 Samsun'da aciller doldu taştı

Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

3 Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

Akın ailesinin acı günü

4 Akın ailesinin acı günü

Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

5 Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

Samsun'da arkadaşını kursa götüren sürücü kaza yaptı: 1 yaralı

6 Samsun'da arkadaşını kursa götüren sürücü kaza yaptı: 1 yaralı

Acı olay! Kızının erkek arkadaşı zannetti...

7 Acı olay! Kızının erkek arkadaşı zannetti...

12. Adam görevde

8 12. Adam görevde

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

9 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

Hakem böyle istedi

10 Hakem böyle istedi


SIRADAKİ HABER