HaberlerAmasya HaberleriVali Varol'dan 'adalet ve hakkaniyet' tavsiyesi

Vali Varol'dan 'adalet ve hakkaniyet' tavsiyesi - Amasya Haberleri

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, KYK yurtlarında kalan öğrencilerle buluştuğu programda 'Mezun olduktan sonra alanınız dışında işlerde de çalışabilirsiniz ama hangi işi yaparsanız yapın adaletli ve hakkaniyetli olun' tavsiyesinde bulundu.

Vali Varol'dan 'adalet ve hakkaniyet' tavsiyesi

Birlikte yemek yediği öğrencilere kariyer planlamasıyla ilgili deneyimlerini aktaran Vali Varol, 'Mezun olduktan sonra alanınız dışında işlerde de çalışabilirsiniz ama hangi işi yaparsanız yapın adaletli ve hakkaniyetli olun. Mesleğinizin ya da unvanınızın adı ne olursa olsun millete hizmet edeceksiniz. Önemli olan bu görevi layıkıyla yerine getirmektir. Her şeyden önemlisi hepimizin bu millete karşı bir borcu var. Her zaman bu borcun bilincinde olun' dedi.
Herkesin hayatla ilgili bir takım planlar kurduğuna değinen Varol, 'Ama bu planlar bazen yolunda gitmeyebilir. Böyle durumlarla karşılaştığınızda bunun da sizin için ileride güzel şeylere vesile olacağını unutmayın' diye konuştu.
Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Kadir Kılıç'ın Vali Varol'a tablo hediye ettiği programa İŞKUR Müdürü Osman Yılmaz da katıldı.

Vali Varol’dan ‘adalet ve hakkaniyet’ tavsiyesi

SIRADAKİ HABER
}