HaberlerSamsun HaberleriAK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Yalan söylüyorlar'

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Yalan söylüyorlar' - Samsun Haberleri

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun iddia ettiği para transferlerine ilişkin, 'Elindeki dekontu bile doğru düzgün okuyamayan bir siyasi akılla karşı karşıyayız. Yalanı bu kadar rahat söylüyorlar' dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Yalan söylüyorlar'

AK Parti Çarşamba 74. İlçe Danışma Toplantısı Çarşamba Öğretmenevi'nde gerçekleşti. Toplantıya, AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup başkanvekili Nihat Soğuk, AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Ersan Aksu, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Halit Doğan ve partililer katıldı.

MECLİSİ TEHDİT ETTİLER

Toplantıda partililere seslenen AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun son dönemde ortaya attığı iddialarla ilgili konuştu. Kurt, "Biliyorsunuz son zamanlarda yine siyasi gündemi boğmaya, bulandırmaya çalışıyorlar. 'Belge' etrafında gizem yaratmaya uğraştılar. Meclis araştırması istediler. Belgeleri o zaman açıklayacağız diyerek Meclis’i bile tehdit ettiler. Dekontlar dağıtılınca gördük ki, ilk gün söylediğimiz gibi yurt dışına para transferi yok. Türk bankaları arasında yurt içine transfer var. Elindeki dekontu bile doğru düzgün okuyamayan bir siyasi akılla karşı karşıyayız. Yalanı bu kadar rahat söylüyorlar" diye konuştu.

DOĞRUDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ

ABD'de dava süreci devam eden Rıza Zarrab dosyasına da değinen Kurt, "Çoğu zaman hükümetimiz aleyhine konuşan Cüneyt Özdemir bile buradaki oyunu gördü ve tiyatro oynanmaktadır dedi. Herkes hesap yapar, birşeyleri kurgular. Ama herşeyin üstünde Allah’ın hesabı var. Biz doğrudan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}