HaberlerSamsun HaberleriSamsun Milletvekili Orhan Kırcalı: 'AK Parti'nin önünü kesmek istiyorlar'

Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı: 'AK Parti'nin önünü kesmek istiyorlar' - Samsun Haberleri

Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, AK Parti'nin kurulduğu günden itibaren önünün kesilmek istendiğini belirterek, 'Onların oyunları varsa bizim de milletimiz var. Allah'tan başka kimseye boyun eğmedik ve eğmeyeceğiz' dedi.

Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı: 'AK Parti'nin önünü kesmek istiyorlar'

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun ve ilçelerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde vatandaşlarla bir araya geldi.

MİLLET GÜÇ VERİYOR

Gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Kırcalı, AK Parti iktidarları dönemlerinde yaşananları değerlendirdi. Kırcalı, "Partimiz kurulduğu günden itibaren, partimizin ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın önü kesilmek isteniyor. Bu, Türkiye ve AK Parti'nin önüne kesme oyunları. 15 yıllık sürece baktığımızda önce Cumhurbaşkanımız yasaklı hale getirildi. 2002 yılında ilk kapatma davası açıldı. 2007 yılında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in görev süresinin dolmasının ardından yeni Cumhurbaşkanının kim olacağı gündeme geldi. Bu dönemde hem 367 krizi çıkartıldı, hem de ülkemizin çeşitli yerlerinde Cumhuriyet mitingleri ismi kullanılarak ordu göreve mitingleri düzenlendi. 27 Nisan 2007'de Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden, daha sonra 'E-muhtıra' olarak adlandırılacak bir basın açıklaması yapıldı. Bu olanlarda yine seçimler öncesiydi. 2007 de seçim vardı. Seçimleri birkaç ay öne çektik. Erken seçim kararı aldık. Milletimize başvurduk. Milletimiz yine güç ve destek verdi. Oylarımızı artırarak tek başına iktidarımızı koruduk ve Cumhurbaşkanımızı seçtik. Bu sefer de 14 Mart 2008 tarihinde ise ikinci kapatma davası açıldı. 14 Mart 2008 tarihinde kapatma davası açılıyor. 2009 yılında seçim var. Milletimiz AK Partiye tekrar güç veriyor" ifadelerini kullandı.

HAİNLER HENDEKLERE GÖMÜLDÜ

Türkiye'nin 14 Mayıs 2013 tarihinde IMF’ye borcunu bitirdiğini söyleyen Kırcalı, "27 Mayıs 2013 tarihi ise Gezi olaylarının ilk başlangıç tarihi. Başbakanlık konutuna kadar yürüme olayları düzenlendi. Bölücü başının resimleri ile paçavraları açıldı. Milletimiz bu oyuna da izin vermedi. Bu oyunları tutmayınca 17-25 Aralık 2013 tezgâhı kuruldu. Çünkü Mart 2014’de yine seçim vardı. Milletimiz tekrar güç ve destek verdi. 7 Haziran seçimlerinden sonra 24 Temmuz 2015’de Güneydoğu'da sözde bir ayaklanma tezgâhlandı. Hükümetimiz kararlı davrandı. Askerimiz ve polisimiz hainleri hendeklere gömdü. Bu mücadelemiz hala devam ediyor. Bu olaylar başladığında Türkiye yine seçimi konuşuyordu. 1 Kasım 2015’teyse seçim yapıldı. Milletimiz yine güç ve destek verdi. Millet iradesinin Cumhurbaşkanımız ve AK Partimizin arkasında olduğunu görenler bu sefer 15 Temmuz 2016’da FETÖ ihaneti ile darbe girişiminde bulundu. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizin kahramanca mücadelesi ise bu felaketi de bertaraf ettik. 16 Nisan 2017‘de referandum vardı. Bu referandumda hayır çıkması için başta Almanya olmak üzere Hollanda ve pek çok ülke hayır çıkması için her türlü oyunu oynadı. Milletimiz yine güç ve destek verdi. Türkiye 1,5 yıl içinde üç seçim birden yaşayacak ve yine oyunlar sahneleniyor. İşin özeti budur. Türkiye kalkınıyor, milli geliri artıyor, nükleer santraller kuruyor, şehir hastaneleri, köprüler, oto yollar, toplu konutlar kuruyor. 3. havalanı yapılıyor, petrol ve doğalgaz hatları yapılıyor, Kanal İstanbul’da son aşamaya gelindi. Yerli tankımızı, silahlarımızı, insansız silahlı ve silahsız hava araçlarımızı, gemilerimizi üretiyoruz. Yerli uçağımızı, otomobilimizi üreteceğiz. Elbette üzerimize oyun oynayacaklar. Onların oyunları varsa bizim de milletimiz var. Allah'tan başka kimseye boyun eğmedik ve eğmeyeceğiz" diye konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}