Kırklareli haber: Üniversiteliler huzurevi yemekhanesini donattı

Kırklareli haber: Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler Yüksekokulu Giyim Üretimi Teknolojisi Programı 2. sınıf öğrencileri, okul atölyesinde yaptıkları perde, masa ve sandalye örtüleri ile huzurevi yemekhanesini yeniden tefriş etti.

Üniversiteliler huzurevi yemekhanesini donattı

Kırklareli Üniversitesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında yürütülen 'Nesilden Nesile Renkli Dokunuşlar' projesinin kapanış toplantısı Kırklareli Huzurevi'nde gerçekleştirildi. Toplantıya, Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Karaman, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Doç. Dr. Bilal Balkan, Kırklareli Huzurevi Müdürü Erdoğan Çanakçı, Teknik Bilimler MYO. Öğretim elemanları, öğrenciler ve huzurevi sakinleri katıldı.
Proje çerçevesinde, Teknik Bilimler Yüksekokulu Giyim Üretimi Teknolojisi Programı öğrencileri, huzurevinin yemekhanesini güzel bir görünüme kavuşturdu.
Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, toplantıda yaptığı konuşmada, huzurevi sakinlerinin yaşam kalitesinin iyileştirilmesine katkıda bulunduklarını belirterek öğrencilerin de yaşlılarla ilgili farkındalıklarının arttığını ve aynı zamanda sosyal sorumluluk bilinci kazandıklarını ifade etti. Anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attıklarını dile getiren Prof. Dr. Şengörür, 'Her şey unutulacak ama bu hizmetler unutulmayacak. Burada güzel bir dokunuş gerçekleşti. Yaşlılar bizim borçlu olduğumuz insanlardır' dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Karaman ise, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü 2. sınıf öğrencileri tarafından Kırklareli Huzurevi Yemekhanesinin perde, masa ve sandalye giydirmelerinin okul atölyesinde üretimi yapılarak, yemekhane ortamına yeni ve modern bir görüntü kazandırıldığını söyledi.
Karaman ayrıca, başta Rektörümüz Prof. Dr. Bülent Şengörür olmak üzere projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Üniversiteliler huzurevi yemekhanesini donattıEN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı saldırı düzenlemek isteyen şahısların planını devriye gezen polisler boz

1 Silahlı saldırı düzenlemek isteyen şahısların planını devriye gezen polisler boz

Gelin kına gecesini hastanede geçirdi

2 Gelin kına gecesini hastanede geçirdi

İki otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi yaralandı

3 İki otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi yaralandı

Kaza yaptığı aracı bırakıp kaçtı

4 Kaza yaptığı aracı bırakıp kaçtı

Madde bağımlıları 4 katlı metruk binayı yakıp kaçtı

5 Madde bağımlıları 4 katlı metruk binayı yakıp kaçtı

Motosiklete çarpan otomobil kayıplara karıştı

6 Motosiklete çarpan otomobil kayıplara karıştı


SIRADAKİ HABER