HaberlerGaziantep HaberleriGaziantep'te domdom kurşunu ile vurulmuş sokak köpeği bulundu

Gaziantep'te domdom kurşunu ile vurulmuş sokak köpeği bulundu - Gaziantep Haberleri

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde bir köpek domdom kurşunu ile vuruldu. Yaralı köpek hayvanseverler tarafından tedavi altına alındı.

Gaziantep'te domdom kurşunu ile vurulmuş sokak köpeği bulundu

İslahiye ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bir sokak köpeği domdom kurşunu ile vurulmuş halde bulundu. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine giden hayvanseverler, köpeği hayvan hastanesine götürdü.
Yaralı köpeği almaya gelen Canlı Hayatı İyileştirme Derneği (CAHİDE) Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Güneş Tosun, domdom kurşunlarının köpeğin sağ arka ayağı ve boynuna isabet ettiğini belirterek, 'Köpeğin boynu ve arka ayağının biri parçalanmış. Bu resmen bir vahşet. Durumu çok ağır olunca bu canın hemen kliniğe götürüp acil tedavisine başladık. Yarası çok ama çok ağır. Bu olay birkaç günlük bir olay. Hayvan yine direnç göstermiş yara kurt bağlamış. Gerçekten çok yazık. Hayvanın acısını dindirmek için çaba sarf ediyoruz' dedi.
Köpeği yaralı halde bulan Uğur Beydili ise köpeğin vurulmadan önce kendisinin sahiplendiği köpeklerle birlikte kaldığını söyleyerek, son bir kaç gündür köpeği göremediğini ifade etti. Köpeği yaralı halde gördüğünü anlatan Beydilli, 'Önceki gün köpeği yaralı halde gördüm ve gönüllülere bilgi verdim. Sonra da hayvanı tedavi için aldılar. Neden kurşunlandığını bilmiyorum ama bu hayvan belki birinin canını da yakmış olabilir. Sadece hayvanlar, değil insanlar da aç kaldığında sağa sola saldırır. Bu köpekte canda mutlaka birin tavuğunu, civcivini ya da yumurtasını yemiştir bu yüzden de kurşunlanmıştır' şeklinde konuştu.
İslahiye Belediyesine de çağrıda bulunan Tosun, 'Son dönemlerde ilçede hayvanlara yönelik şiddet ve vahşet uygulanıyor. İslahiye belediyesinin somut bir çalışmasını göremiyoruz. Bu hayvanları toplayıp Gaziantep'e göndermek çözüm değil. Biraz insanların vicdanı ile düşünüp, elini taşın altına koymaları gerekiyor. Yazık günah. Mutlaka bu hayvanlar için yapılabilecek bir şeyler vardır' diye konuştu.
Tedavi gören köpeğin yaralanan ayağı ampute edilirken, boynundaki yara ise temizlenerek sarıldı. Tedavisi süren köpeğin hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

Gaziantep’te domdom kurşunu ile vurulmuş sokak köpeği bulundu

SIRADAKİ HABER
}