HaberlerKar yağışı yurtta etkili oluyor

Kar yağışı yurtta etkili oluyor

Meteorolojinin önceden uyardığı kar yağışı yurdun büyük bir bölümünde etkili oluyor.

Kar yağışı yurtta etkili oluyor

Bolu Dağı'nda tırların geçişine izin verilmiyor

Yurdun büyük bir bölümünde etkili olan kar yağışı Düzce’de etkili oluyor. Türkiye’nin en önemli geçiş güzergahlarından olan Bolu Dağında da etkili olan kar yağışı nedeniyle polis ekipleri tırların geçişine izin vermiyor. Kaynaşlı ilçesinde tırlar geri gönderiliyor. Bazı tırlar yolda kalarak trafiğin felç olmasına neden oldular. Karayolları ekipleri Bolu Dağında kar kürüme ve tuzlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Bingöl’de kar yağışı etkili oldu

Bingöl’ün Karlıova ve Yedisu ilçelerinde etkili olan kar yağışının tadını çocuklar çıkardı. Esnaflar ve ekipler kar temizliği yaparken, çocuklar kardan adam yapıp kartopu oynadı.

Meteorolojinin önceden uyardığı kar yağışı Bingöl`de etkisini göstermeye başladı.

Karlıova ve Yedisu ilçelerinde geceden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle vatandaşlar güne, yaklaşık 20 santimetreye ulaşan karla uyandı.

Esnaflar iş yerlerini açar açmaz kar temizliğine başlarken, çocuklar da kart topu oynayıp, kardan adam yaparak karın tadını çıkardı.

Belediye ve İl Özel İdaresi ekiplerine bağlı ekipler, hem ilçe merkezlerinde hemde köy yollarında çalışmalara başladı.

Dikmen Yaylası’nda kar kalınlığı 35 santimetreye ulaştı

Sakarya`nın Hendek ilçesinde dün etkili olmaya başlayan kar yağışının ardından Dikmen Yaylası ve Mahallesi’nde yağış şiddetini artırarak devam ediyor.

Mahalle merkezinde 17 santimetre ölçülen kar kalınlığı Dikmen Yaylası’nda ise 35 santimetreye ulaştı.

Sakarya’nın Hendek ilçesi Dikmen Mahallesi’nde dün sabah saatlerinde başlayan kar yağışı etkili oluyor.

Bin 725 rakımlı Sakarya`nın en yüksek noktalarından olan Dikmen Yaylası ve Mahallesi tamamen beyaza büründü. 

Yoğun kar yağışı sonrasında mahalle merkezinde 17 santimetre ölçülen kar kalınlığı yüksek kesimlerde ise yaklaşık 35 santimetreye ulaştı. Kar yağışının devam ettiği bölgede sabah saatlerine evlerinden çıkan öğrenciler karlı kaplı cadde ve sokaklarda okullarına gitmeye çalıştı.

Bazı vatandaşlarda evlerinin önüne biriken kar birikintilerini temizledi. Kar yağışıyla birlikte belde ve köy yolları ile birlikte dağlar beyaza bürünürken kartpostallık görüntüler oluştu. Kar yağışının gün içerisinde etkisini sürdüreceği öğrenildi.

Düzce’nin Kaynaşlı ve Yığılca ilçesinde okullar 1 gün tatil

Düzce’nin Kaynaşlı ve Yığılca ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle sabah saatlerinde eğitim ve öğretime bir gün ara verildi. Okula giden öğrenciler geri dönmek zorunda kaldı.

Yurdun belli bölümlerinde gece saatlerinde başlayan kar yağışı Düzce’nin Kaynaşlı ve Yığılca ilçesinde okulları tatil etti. Etkili olan kar yağışı sonrasında eğitim ve öğretime sabah saatlerinde bir gün ara verildiği duyurulurken bazı öğrenciler okulun yolunu tutmuştu.

Okula giden öğrenciler ise tatil olduğunu öğrenince geri dönmek zorunda kaldı. Bazı öğrenciler kar topu oynarken bazı öğrencilerde okulların daha erken tatil edilmesi gerektiğini okula gidip dönmek zorunda kaldıkları için tepki gösterdiler.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ilçede 39 köy yolu ulaşıma kapandığını Düzce Yığılca arasında ki yolun ise tek şeritten verildiğini söyledi.

Kayseri`de kar yağışı etkili oldu

Kayseri`de sabah saatlerinden itibaren kar yağışı etkili oldu. Hafta sonunu güneşli geçiren Kayseri`de, sabah saatlerinden itibaren kar yağışı etkili oldu. Kent merkezinde hafif şekilde yağan kar, yüksek kesimlerde ise şiddetini artırdı.

Vatandaşlar sabah saatlerinde karla güne uyanırken, araç sürücüleri de kara karşı önlem aldı. Kar küreme araçları da yolları açmak için çalışmalara başladı.

Hacılar ilçesinde de yağan kar ile beraber kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.

 Zonguldak’ın yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı yağdı

Kar yağışı aralıklarla devam ederken, karayolunda şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

Yağan kar ile yüksek kesimler beyaza büründü. Meteoroloji yetkilerinden alınan bilgiye göre yağışların 2 gün daha süreceği öğrenildi.

SIRADAKİ HABER
}