Kütahya haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kütahya standına hayran kaldı

Kütahya haber: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile birlikte, 'İş'te Kadın Zirvesi'ndeki Kütahya standını ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kütahya standına hayran kaldı

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleri ile, Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı'nın verildiği günün sene-i devriyesinde, '2. Uluslararası İş'te Kadın Zirvesi' etkinliği gerçekleştirildi.
Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam başkanlığında gerçekleştirilen Genel Merkez Kadın Kolları'nın organizasyonu ile, '2. Uluslararası İş' te Kadın Zirvesi'nde yer alan, 81 ilin kadın girişimcilerinin yöresel ürünlerini tanıttıkları sergide Kütahya'yı AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı'nda; nakışta Hatice Tabakoğlu ve Melek Demiralp, çinide Naciye Nur Avlupınar ve Arzu Kıvanç, iğne oyasında Umahan Çakmak temsil etti.
Bakan Kaya ve Eşi Emine Erdoğan ile birlikte, Kütahya'nın yöresel ürünlerini inceleyip bilgiler alan Erdoğan, el dekoru çiniler ile ağır işlemeli elbiselere hayran kaldı.
AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Başkanı Ceyda Çetin Erenler, yaptığı açıklamada, 'Genel Merkez Kadın Kollarımız tarafından gerçekleştirilen programa, Belediyemizin girişimciler için verdiği desteği vurgulamak için, Türkiye'de sadece 4 ilde bulunan KİŞGEM olarak katıldık. 81 ilden gelen kadın girişimcilerin arasında en dikkat çeken standın İlimiz olması için çok gayret gösterdik. Alanlarında kendini kanıtlamış sanatkar ve zanaatkarlarımız ile bu gayretimizin sonucunu aldık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaret ettiği birkaç standan birinin Kütahya olması bizi gururlandırdı.Bundan sonra yapacağımız programlarda da Kütahya'mızı en güzel şekilde temsil etmek için tüm gayretimizi göstereceğiz. Destekleri için İl Başkanımız Ali Çetinbaş'a, milletvekillerimize, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu'na ve bu güzel organizasyonumuzda bizleri yalnız bırakmayan milletvekillerimiz Ahmet Tan ve Mustafa Şükrü Nazlı'ye teşekkür ederim' diye konuştu.
Yaklaşık 4 bin kişinin ziyaret ettiği '2. Uluslararası İş' te Kadın Zirvesi'ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, bakanlar, milletvekilleri, alanlarında rol model olan zirvedeki iş kadınları ve 4 kıtadan 20'ye yakın ülkeden davetlilerin iştirak ettiği belirtildi. (EFE)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kütahya standına hayran kaldıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

1 Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

Parkta bulunan bebek cesediyle ilgili korkunç görüntüler ortaya çıktı

2 Parkta bulunan bebek cesediyle ilgili korkunç görüntüler ortaya çıktı

Galatasaray taraftarından havaalanı ve Florya'da protesto

3 Galatasaray taraftarından havaalanı ve Florya'da protesto

Şişli'de şiddetli yağmurla oluşan çukura 2 araç düştü

4 Şişli'de şiddetli yağmurla oluşan çukura 2 araç düştü

Takla atan araç, lisenin bahçesine uçtu

5 Takla atan araç, lisenin bahçesine uçtu

Minik öğrencilerden huzurevi sakinlerine ziyaret

6 Minik öğrencilerden huzurevi sakinlerine ziyaret

Patlayan bilgisayar yangın çıkarttı: çıkan yangından 20 kişi etkilendi

7 Patlayan bilgisayar yangın çıkarttı: çıkan yangından 20 kişi etkilendi


SIRADAKİ HABER