HaberlerOrdu HaberleriÜnye'de 'evde geri dönüşüm' dönemi

Ünye'de 'evde geri dönüşüm' dönemi - Ordu Haberleri

Ünye Belediyesi evde geri dönüşüm uygulaması ile yeni bir proje başlattı.

Ünye'de 'evde geri dönüşüm' dönemi

Pilot bölge olarak Gölevi Mahallesi'nin seçildiği proje kapsamında mahallede 10 ayrı sitede evde dönüşüm ile ilgili çevre mühendisi eşliğinde bilgilendirme yapıldı. Ünye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sitede bulunan dairelere geri dönüşüm poşetleri ve broşürler dağıtıldı.
Evde Geri Dönüşüm uygulaması çerçevesinde ayrıca pilot olarak seçilen sitelerde bina girişlerine dış mekan kutuları koyulurken, site girişlerine ise atık pil, atık yağ ve ambalaj atıkları için geri dönüşüm kafesleri yerleştirildi.
Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar geri dönüşümün, atıkların yeniden kazanımı ve çevre kirliliği konusunda çok önem arz ettiğini söyledi. Yurt dışında uygulamanın 15-20 yıl öncesinde başladığını, sürecin zahmetli ve uzun olduğunu belirten Başkan Çamyar, 'Ünyemizin ve yaşadığımız çevrenin geleceği açısından başlattığımız proje ile çevre bilincini aşılarken, gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmayı amaçlıyoruz. Unutulmamalıdır ki, temizlik öncelikle bireysel bilinçlenme ile başlıyor. Bu doğrultuda Ünye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz vatandaşlarımız bilgilendiriyor. Ünye Belediyesi olarak Türkiye'de en temiz şehirleri arasında yer alıyoruz. Ben bu konuda duyarlılık gösteren tüm vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum' diye konuştu.

Ünye’de ‘evde geri dönüşüm’ dönemi

SIRADAKİ HABER
}