HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Önümüzü göremiyoruz'

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Önümüzü göremiyoruz' - Samsunspor Haberleri

Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, 'Yönetim genel kurul kararı aldı. Maddi sıkıntılar var. Başkan ve yönetim bize gelecek için iyi bir tablo çizse de teknik açıdan önümüzü net bir şekilde göremiyoruz' dedi

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Önümüzü göremiyoruz'

PUAN ALMALIYIZ

Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, haftalık basın toplantısında genel kurul sürecine değindi. Zor bir dönemden geçildiğinin altını çizen İpekoğlu, "Eskişehir maçıyla ilgili çok yorum yapmak istemiyoruz. İkinci golden sonra tamamen gardımız düştü ve saçmaladık. Bunun sonucunda da farklı yenildik. Şu andaki konuma baktığımızda alt sıradaki takımlar bize yaklaştı. Bu anlamda Denizlispor maçı çok önem taşıyor. Kötü bir sonuç alırsak alt gruba iyice yaklaşmış olacağız. Ondan sonra daha ciddi sıkıntılar başlar. Bunun için ne kadar sıkıntılır bir süreçten geçersek geçelim, Denizli'den puan veya puanlarla dönmeliyiz" diye konuştu.

SIKINTILAR BÜYÜK

İpekoğlu şöyle devam etti: "Yönetim genel kurul kararı aldı. Bu kararla birlikte başkan ve yönetim bize iyi bir tablo çizse de teknik açıdan önümüzü net bir şekilde göremiyoruz. Endişelerimiz var. İç transferin yapılması lazım, izlediğimiz oyuncular var dış transfere başlanması lazım. Özellikle yabancı oyuncu konusunda ciddi sıkıntılarımız olacak. İlk kongre 20 Aralık'ta, ikincisi 28'inde. Biz 2 ocak 2018 gibi transfere başlayabiliriz. Ondan 10 gün sonra da lig başlayacak. Bu 10 günlük süreç içerisinde tespit ettiğimiz oyuncularla nasıl irtibata geçeceğiz. Belirsiz bir süreç var. Ortada olmayan bir yönetimle hangi futbolcu anlaşır."

BELİRSİZ SÜREÇ

"Bu belirsiz sürecin içerisinde teknik ekip olarak öncelikle Samsunspor camiasının menfaatlerini ön planda tutarak şu an itirabiyle göreve devam etme kararı aldık. Ama önümüzdeki günlerde yaşanacak süreçte ne olur bilemiyoruz. Sürece göre fikrimizi de değiştirebiliriz. Kongre süreci kolay olmayacak. Buraca ciddi problemler var. Mali sıkıntılar var. Bir kaçı dışında futbolcular federasyona başvuruyor. Özellikle taraftarlarımızdan rica ediyorum, bizle yada bizsiz kalan üç maçta takımlarına koşulsuz destek vermeleri gerekiyor. Başka Samsunspor yok. Bu takım ne kadar kötü sonuçlar alırsa camia olarak da o kadar sıkıntıya gireriz."

HEDEF MAÇLARI

"Denizli, Giresun ve Ümraniye maçları belkide camianın ikinci yarıdaki hedefini belirleyecek. Onun için çok önemli ve kritik bir dönemden geçiliyor. Şimdi kimler aday olarak çıkacak, adaylar çıkarsa bir isim üzerinde yoğunlaşılacak mı? bunlar önemli. Çünkü tek aday olduğu zaman işler daha kolay ilerler. Kongre süreci başlamadan transfere başlayabiliriz. Ancak tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirimki, bu süreçler sıkıntılı geçer. Yaprak kımıldamaz, ne olacağı belli olmaz. Böyle bir süreç yaşanırsa büyük sıkıntılar bizi bekliyor demektir. Mümkün olduğu kadar kısa bir süre içinde tek adayla bir kongreye gidilirse transferde ön sözleşmeler ile işler yürüyebilir."

TAKIM 2. PLANDA

"Yabancı oyuncular özellikle olmayan bir yönetimle nasıl anlaşır bilinmez. Eğer istediğimiz oyuncular olmazsa B planından ne kadar verim alabiliriz. Umarım ve dilerim bir aday hemen ortaya çıkar, aday üzerinde şehir birleşir ve genel kurula gidilir. Genel kurula gidilmeden de transferlere başlayalım. Bir yandan da yerli transferi var. Hem iç transferde hem dış transferde oyuncular alınmalı. 6-7 Milyon TL gibi bir para lazım. Sadece gelecek olan yönetim değil, Valimiz Osman Kaymak, Büyükşehir Belediyesi, alt belediyeler ve şehrin dinamikleri bu birlikteliği yaratmalı. Erkurt Tutu başkanlığında gözlemlediğim borç ödenmesi konusunda mesafe kat edilmiş. Ancak durum böyle olunca da futbol takımı ikinci plana atılmış."

SIRADAKİ HABER
}