HaberlerÇYDD Samsun'un yeni hizmet binası açılıyor

ÇYDD Samsun'un yeni hizmet binası açılıyor

ÇYDD Samsun Şubesi'nin yeni hizmet binası Genel Başkan Aysel Çelikel ve Genel Başkan Yardımcısı Gülsün Kaya'nın katılımıyla cumartesi günü açılıyor. Aynı gün Dr. Alper Akçam,'Cumhuriyet, Kadın ve Edebiyatımız' konulu bir de konferans verecek

ÇYDD Samsun'un yeni hizmet binası açılıyor

Samsun'da ihtiyaç sahibi ve iyi okuyan gençlere eğitimde fırsat eşitliği yaratarak saygın bir şekilde topluma kazandırmak amacıyla eğitim burslarıyla destekleyen ve düzenlenen etkinliklerle adından söz ettiren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)'nin yeni hizmet binası, önümüzdeki cumartesi günü törenle açılacak.

AYSEL ÇELİKEL DE GELİYOR

ÇYDD Samsun Şube Başkanı Yaşar Sezen, 9 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 14.00’de ÇYDD Genel Başkanı Aysel Çelikel ve Genel Başkan Yardımcısı Gülsün Kaya'nın katılımıyla yeni dernek binasının açılış töreninin yapılacağını belirtti.

Sezen, derneğin yeni hizmet binasının Hürriyet Mahallesi Kışla Sokak, 19/3 adresindeki yeni yerinde konferans salonu, kütüphane, etüt salonları ile hizmet vereceğini kaydetti. Aynı gün Dr. Alper Akçam ise 'Cumhuriyet Kadın ve Edebiyatımız' konulu konferans verecek.

ATATÜRK’ÜN FELSEFESİNDE LAİK TOPLUM

ÇYDD'nin Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yolu ile çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak amacını güden sorumluluk ve bilinç ile çalışan gönüllü bir kurum olduğunu vurgulayan Sezen, "Eğitim burslarımız ile iyi okuyan ihtiyaç sahibi gençlerimizi eğitim burslarımızla desteklemenin yanında ücretsiz kurslar ile kültürel etkinlikler düzenliyoruz Günümüz, Mustafa Kemal Atatürk'ün felsefesinde çağdaş, demokratik cumhuriyetimize ve laik toplum yaşamımıza sahip çıkma günüdür. Bu inançla tüm Samsunlu hemşerilerimizi derneğimize bekliyoruz" dedi.

SIRADAKİ HABER
}