Denizli haber: Milli sporcudan İbanoğlu'na ziyaret

Denizli haber: Denizlili karateci Muhammet Kaya, Türkiye Şampiyonası sonrası milli takıma seçildi.

Milli sporcudan İbanoğlu'na ziyaret

Türkiye Karate Federasyonu tarafından yapılan Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerine katılmaya hak kazanan Denizlili Karateci Muhammet Kaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu'nu ziyaret etti. Milli Karateci, hafta sonu Montenegro / Karadağ'da tatamiye çıkacak. Babası ve antrenörü İhsan Kaya ile İbanoğlu'na bilgi veren milli karateci, hedefinin Balkan Şampiyonası'nda son form durumlarını görmek, ardından milli takım kampıyla Avrupa Şampiyonası'na hazırlanmak olduğunu söyledi.
Sporcu aileden gelen 1997 doğumlu Muhammet Kaya, çocukluğunu karate salonunda büyüyerek geçirdi. 15 yıldır tatami üzerinde yüzlerce müsabaka ve birçok Türkiye Şampiyonluğu yaşayan genç sporcu, hedefinin uluslararası düzeyde ülkeye madalyalar kazandırmak olduğunu söyledi. Karatede gelen başarıların prensipli ve disiplinli çalışmaların ürünü olduğunu söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, hem Muhammet Kaya, hem de Batuhan Özdemir'in milli formanın hakkını vereceğine inandığını söyledi.
Muhammet Kaya, 2-4 Şubat 2018 tarihlerinde Rusya Soçi'de düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi 84 kilogramda temsil edecek.

Milli sporcudan İbanoğlu’na ziyaretEN ÇOK OKUNANLAR

Kerkük'te sivillere silahlı saldırı: 6 ölü, 15 yaralı

1 Kerkük'te sivillere silahlı saldırı: 6 ölü, 15 yaralı

Nevruz bayramı öncesi Kars'ta polis kuş uçurtmuyor

2 Nevruz bayramı öncesi Kars'ta polis kuş uçurtmuyor

Bitlis'te terör örgütüne ait EYP imha edildi

3 Bitlis'te terör örgütüne ait EYP imha edildi

Kırıkkale'de huzur uygulaması

4 Kırıkkale'de huzur uygulaması


SIRADAKİ HABER