HaberlerSamsun HaberleriSamsun'dan Kudüs tepkisi

Samsun'dan Kudüs tepkisi - Samsun Haberleri

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ), 'Özgür Kudüs' eylemi yaptı.

Samsun'dan Kudüs tepkisi

OMÜ Camisinde düzenlenen eylemde, ABD Başkanı Trump'ın İsrail'in Kudüs'ün başkenti olması yönündeki açıklamalarına tepki gösterildi.

'Daha neyi bekliyorsunuz'
Basın açıklamasını okuyan TÜGVA Samsun İl Başkanı Hakan Durmuşoğlu, 'Her geçen gün İslam coğrafyası küresel sömürü düzenin kıskacında kan gölüne çevrilmektedir. Bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken bir yandan da kutsallarımız çiğnenip topraklarımıza el uzatılmaktadır. İslam'ın ilk kıblesinde dahi ezanın yasaklanması, son olarak da Kudüs'ün işgalci siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cüretinde bulunulmuş; bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun, bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslam alemine hatırlatıyoruz. İlk kıblesine el uzatılan İslam dünyasına sesleniyoruz! Daha neyi bekliyorsunuz. Daha ne kadar kendi kardeşlerinize ümmetin meselelerine; sağır, dilsiz kalacak görmezden geleceksiniz' dedi.
Basın metni ayrıca Mısırlı bir öğrenci tarafından Arapça olarak da okundu.
Sloganlar eşliğinde okunan basın açıklamasının ardından grup sessizce dağıldı. Basın açıklamasına Samsun'daki bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

Samsun’dan Kudüs tepkisi

SIRADAKİ HABER
}