Gaziantep haber: Lisansüstü Çalışmalarda Araştırma Yöntemleri Çalıştayı

Gaziantep haber: Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İnşaat Mühendisliği Konferans Salonu'nda ''3. Lisansüstü Çalışmalarda Araştırma Yöntemleri Çalıştayı'' açılış töreni gerçekleştirildi.

Lisansüstü Çalışmalarda Araştırma Yöntemleri Çalıştayı

Açılışta çalıştay hakkında bilgi veren GAÜN Öğretim Görevlisi Fatih Balcı, programın lisansüstü eğitimde yardımcı olunması amacıyla tasarlandığını belirtti. Öğr. Gör. Balcı, 'Temel olarak Fen Bilimleri Enstitüsü'nün 501 kodlu Bilimsel Etik ve Araştırma Yöntemleri dersinin kapsamında yaptığımız bir etkinlik olarak tasarladık. İlerleyen süreçte Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanlığı'ndan Suat Yılmaz bize destek oldu ve biraz daha büyüterek kapsamlı hale getirdik. Temel amacımız bu programda, lisansüstü eğitimine yeni başlayan öğrencilerin ihtiyaç duyacağı her türlü yazılım, program, araç ve özellikle etik yönergeler anlamında bilgi sahibi olmalarını sağlamaya çalışacağız. Burada sunumların her biri size lisansüstü yaşamınız boyunca çok fazla katkı yapacaktır' dedi.
GAÜN Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Necmettin Yazıcı GAÜN Fen Bilimleri Enstitüsü Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği Yönergesi hakkında katılımcıları bilgilendirdi. GAÜN Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Giritlioğlu Bilimsel Araştırmalarda İstatistik Programı Kullanımı ve SPSS konusunda bilgi verirken; Bilimsel Programlar Grup Uzmanı Burak Dündar Ulusal Akademik AR-GE Proje Desteklerini anlattı.
Çalıştayın öğleden sonraki kısmında ise, Suat Yılmaz tarafından Araştırmacılar için Kütüphane Kaynakları, Ayhan Saraçoğlu tarafından Science Direct ile Etkin Araştırmanın Kısa Yolları ve Scopus ile Araştırmanızı Nasıl Hızlandırabilir ve Güçlendirebilirsiniz?, Esen Dağdelen tarafından Araştırma ve yayınlama süreçleri konusu ve Saide Sak tarafından da Mendeley ile referans yönetiminin ötesine nasıl geçeriz? konularında katılımcılara sunum yapılacak.

Lisansüstü Çalışmalarda Araştırma Yöntemleri ÇalıştayıEN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Hakem 'penaltı' dedi

2 Hakem 'penaltı' dedi

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

3 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Bir anı, bir yazı...

4 Bir anı, bir yazı...

Samsunspor'da üzen istatistik

5 Samsunspor'da üzen istatistik

Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

6 Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

Samsun'da Erva bebeğin dramı

7 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Samsunspor PFDK'ya sevk edildi

8 Samsunspor PFDK'ya sevk edildi

Yüzlerce kuş telef oldu

9 Yüzlerce kuş telef oldu

E-devlet'ten yeni bir hizmet daha...

10 E-devlet'ten yeni bir hizmet daha...


SIRADAKİ HABER