Samsun haber: Samsunsporlu eski futbolcular, kulübü sahipsiz bırakmayacaklarını açıkladı

Samsun haber: SAMSUN (İHA) – Samsunspor'da forma giyen 3 nesil futbolcular ve eski teknik direktörler yaptıkları basın açıklaması ile takımı yalnız bırakmayacaklarını, kongrede aday çıkmaması halinde üstlerine düşen görevi yapacaklarını söylediler.

Samsunsporlu eski futbolcular, kulübü sahipsiz bırakmayacaklarını açıkladı

Samsunspor'un eski futbolcuları ve teknik direktörleri, olağanüstü seçimli genel kurul kararı alan Samsunspor'un sorunlarını konuşmak için basın toplantısı düzenledi. Hakkı Bayrak, Hasan Şengül, Mehmet Ali Çınar, Celil Sağır, Ahmet Usta, Ömer Kuranel, Bünyamin Kubat, İmdat Arslan, Şendoğan Çakmaker, Necati Özsüz, Hamdi Fermancı, Ali Kemal Gedikli, Sinan Ünal, Murat Şimşek, Hamdi Tezol ve Metin Karabulut gibi önemli futbolcu ve antrenörlerin katıldığı basın toplantısında ortak bildiri okundu.

'Başka bir alternatif yoksa göreve talip olunur'
Başkan adayı çıkmazsa ya da mevcut Başkan Erkurt Tutu'nun tek aday olması halinde başkanlığa aday olabileceklerini vurgulayan ve ortak basın bildirisini okuyan eski Milli Oyuncu Celil Sağır, 'Samsunspor şu anda sportif anlamda dip yapmış, altyapısı perişan, üst yapısı da abandone olmuştur. Bunun yanı sıra tarihte hiç olmadığı kadar armasının sorgulandığı bir Samsunspor var ortada. Bu durumdan dolayı hayatını Samsunspor'a adamış eski futbolcu ve hocalar olarak burada toplandık. Samsunspor'un haklarını savunamayan bir yönetimin hala görevde kalması izahat edilemez. Samsunspor, sahipsiz değildir, sahipsiz de kalmayacaktır. Başarı bugün olmaz, yarın olur. Ama tarih kolay kolay oluşmaz. Tarih yazan bu camiayı tarihe gömmemek adına takıma sahip çıkıyoruz. Başarısızlığa prim tanıtan şehir dinamiklerini de bu camia affetmeyecektir. Bu kulübe sahip çıkacak bir babayiğit yoksa, 'Biz buradayız' demek için sahip çıkıyoruz. Yalanlarla yürütülen bu camiayı saygın ve takdir edilen bir markaya tekrar getirmek adına buradayız. Günü değil, geleceği kurtarmak adına buradayız. Sayın Valimiz Osman Kaymak da açıklamalarında bahsetti. 5-6 milyon gibi bir paraya ihtiyaç olduğunu söyledi. Böyle bir babayiğit yoksa 3 yıldır dip yapmış mevcut yönetim kurulu tekrar aday olursa, başka da bir alternatif yoksa göreve talip olunur. Biz talip değiliz. Eğer başkan adayı çıkmayacaksa Samsunspor sahipsiz değildir, gereken de yapılır' dedi.
Bildirinin okunmasının ardından cep telefonu ile toplantıya bağlanarak açıklamalarda bulunan eski Avrupa Gol Kralı Tanju Çolak, sezon başında Teknik Direktör Alpay Özalan'ın göreve getirilmemesi konusunda yönetime tavsiyelerde bulunduğunu, Samsunspor'un kalkınması için Samsunlu eski futbolcuların camiada görev yapması gerektiğini söyledi. Samsunlu eski gol kralı Cenk İşler de telefonla toplantıya bağlanarak, camianın bir bütün olarak başarıya kenetlenmesi gerektiğini belirtti.
Basın toplantısı toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

Samsunsporlu eski futbolcular, kulübü sahipsiz bırakmayacaklarını açıkladıEN ÇOK OKUNANLAR

Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

1 Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

2 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

3 Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

4 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

5 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

Kadroda önemli eksikler

6 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

7 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

8 Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!

9 Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz TEDES'e karşı

10 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz TEDES'e karşı


SIRADAKİ HABER