Tekirdağ haber: Ayşe'nin ölümü kadınları sokağa döktü

Tekirdağ haber: Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinde, sokak ortasında silahlı saldırıya uğrayan ve hayatını kaybeden Ayşe Öztürk için 'Kadın Cinayetlerini Durduracağız' platformunun öncülüğünde yaklaşık 250 kişilik kabalalık ellerinde Türk bayraklarıyla yürüdü.

Ayşe'nin ölümü kadınları sokağa döktü

Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonrası sokak ortasında can veren 19 yaşındaki Ayşe Öztürk toprağa verildikten sonra, Muratlı'da kadınlar 'Kadın Cinayetlerini Durduracağız' platformunun öncülüğünde sokaklara dökülerek sloganlar atıp yürüyüş yaptı. Muratlı Hükümet Konağı'ndan Muratlı Hürriyet Mahallesi'ne kadar yürüyen kadınlar adına Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe basın açıklamasında bulundu.
Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, 'Halkımız tek yürek hep birlikte siyasi rant gözetmeden bu kardeşinizin yanında kadınlarımızın yanında ben bütün katılımcılara teşekkür ediyorum. İlçemizde bu vahim bir hadise 19 yaşında hayatının baharında gencecik bir kızımız vahşice katledilmiştir. Sadece kızımızın yaşam hakkı elinden alınmamış geleceği, hayalleri de elinden alınmış ailesi de perişan edilmiştir. Umalım ki bu tarz elim olaylar bir daha yaşanmaz aileler perişan olmasın kadınlarımız da sözde sevgi altında işlenen bu tarz vahşi cinayetlere maruz kalmasın. Kadınlarımıza yönelik her türlü baskı ve şiddeti affedilmesi mümkün değildir. Bilinmesi gerekir ki kadınlar başta aile olmak üzere toplumu ayakta tutan kahramanlardır. Kadınlar kuvvet olarak erkeklerden daha güçsüz gözükse de ne olursa olsun şiddeti kesinlikle hak etmiyorlar' ifadelerini kullandı.

Ayşe’nin ölümü kadınları sokağa döktüEN ÇOK OKUNANLAR

Travestinin usturalı saldırısına uğrayan genç ölümden döndü

1 Travestinin usturalı saldırısına uğrayan genç ölümden döndü

Tosya İlçe Jandarma Komutanlığı 2 bin 750 kaçak sigara yakaladı

2 Tosya İlçe Jandarma Komutanlığı 2 bin 750 kaçak sigara yakaladı

Samsun'da bıçaklı saldırıya uğrayan kişinin aracı gasp edildi

3 Samsun'da bıçaklı saldırıya uğrayan kişinin aracı gasp edildi

Geminid meteor yağmuru Nilüfer'de izlendi

4 Geminid meteor yağmuru Nilüfer'de izlendi

Mobilya fabrikasının çatısı alev alev yandı

5 Mobilya fabrikasının çatısı alev alev yandı

Sakarya D-100'de trafik kazası: 2 yaralı

6 Sakarya D-100'de trafik kazası: 2 yaralı

Başkent'te freni boşalan alçı yüklü tır devrildi: 1 ölü

7 Başkent'te freni boşalan alçı yüklü tır devrildi: 1 ölü

Van'da 81 kilo eroin ele geçirildi

8 Van'da 81 kilo eroin ele geçirildi


SIRADAKİ HABER