HaberlerÇarşamba Haberleri3 yılda 600 km yol

3 yılda 600 km yol - Çarşamba Haberleri

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, 'Son 3 yılda yaptığımız 600 km yol çalışması ile önemli mesafeler kat ettik' dedi.

3 yılda 600 km yol

Bütünşehir Yasası'nın ardından hizmet ağının oldukça genişlediğini dile getirenÇarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, "Son 3 yılda yaptığımız 600 km yol çalışması ile önemli mesafeler kat ettik" dedi.

Yasa değişikliğinin ardından Çarşamba Belediyesi'nin yaklaşık 140 bin nüfusa sahip hizmet sunduğu dile getiren Dündar, 2 bin km ağında çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

5 YILDA 750 KM YOL

5 yılda 750 km yol yapmayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Dündar, "İlçe tarihinde yapılmamış yol çalışmasını standartlarına uygun kalitede yapıyoruz. Son 3 yılda 600 kilometre asfalt, beton, parke ve yol bakım çalışması yaptık. Güçlendirdiğimiz araç filomuz ve deneyimli personel kadromuzla yolların yapımını tamamlamayı hedefliyoruz. Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı ile bu bölgede bulunan mahallelere ve Orta Öğretim Kampusu’nun kurulacağı alana ulaşımı sağlayacak yolun yapını bitiriyoruz. Yeni şehir girişini sağlayan İstasyon Caddesi yol, kaldırım ve çevre düzenleme çalışmalarını tamamladık. Devamında inşa edeceğimiz Yeni Şehir Köprüsü’nün yapımına başladık" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}