HaberlerÖzkan İrman Haberleriİrman, OMÜ'de öğrencilerle buluştu

İrman, OMÜ'de öğrencilerle buluştu - Özkan İrman Haberleri

'Mezeci Çırağı' filmiyle adından söz ettiren Yapımcı-Yazar Özkan İrman, OMÜ'de öğrencilerle buluştu. Deneyimlerini paylaşan İrman, öğrencilere yazmaya önem vermeleri tavsiyesinde bulundu.

İrman, OMÜ'de öğrencilerle buluştu

Geçtiğimiz aylarda gösterime giren "Mezeci Çırağı" filmiyle üne kavuşanÖzkan İrman, OMÜ'de öğrencilerle buluştu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi ile OMÜ Öğrenci Konseyi tarafından hazırlanan "Her Şey Bilmekle Başlar" adlı söyleşide İrman, başarıya giden yolu öğrencilerle paylaştı.

HAYATIM BOYUNCA YAZDIM

OMÜ İdari ve İktisadi Bilimler Konferans Salonu'nda öğrencilere deneyimlerini aktaran İrman, bilmenin ve bu bilgileri yaşam içerisinde kullanmanın önemine değindi. Hayatı boyunca çevresinde olup bitenleri kaleme aldığını ve bunun sonucunda birçok kitap yazdığını ifade eden İrman, "Çevremde olup bitenleri gözlemleyerek ve hafızama kaydederek geçen günlerimden sonra, 'bilmekle başlar her şey' felsefesiyle deneyimlerimi kaleme almaya başlayıp, kitaplarımı okurlarımla buluşturdum. Bunun yanı sıra bir sinema filmi macerası geçti başımdan. Pirinç Hanı Mezeci Çırağı kitabım senaryolaştırılarak beyazperdeye uyarlandı. Babam Mezeci İsmail Hakkı’ya karşı olan vefa borcumun bir kısmını da bu şekilde ödemiş oldum" diye konuştu.

HER ŞEYİ KALEME ALIN

Öğrencilere de çok çalışmaları ve başlarından geçen her şeyi kaleme almaları tavsiyesinde bulunan İrman, "Her gün bir cümle yazıp kenara koysanız, 365 gün sonunda 365 adet cümleniz olur. Bundan 15 sene sonra emin olun, pişmanlık duyacaksınız. Yazmaya mutlaka zaman ayırın" diye konuştu.

11 KİTABI BULUNUYOR

Söyleşinin sonunda İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhsin Doğan, günün anısına hediye takdim ederken, öğrencilere de çekilişle çeşitli ürünler dağıtıldı. Bursa kökenli Minteks firmasının sahibi olan, aynı zamanda yazarlık da yapan İrman'ın 11 kitabı bulunuyor. Bu kitaplardan olan ve hayatını anlattığı "Mezeci Çırağı-Pirinç Hanı" kitabı sinemaya uyarlanmış ve bu yıl içerisinde gösterime girmişti.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}