HaberlerBenimle Sıranı Paylaşır mısın?

Benimle Sıranı Paylaşır mısın?

İlkadım Kazım Özdemir İlkokulu özel eğitim öğretmenleri, öğrenciler arasında hoşgörünün artırılması amacıyla 'Benimle Sıranı Paylaşır mısın?' adlı proje başlattı.

Benimle Sıranı Paylaşır mısın?

Milli Eğitim Bakanlığı Maarif Hareketi kapsamında İlkadım Kazım Özdemir İlkokulu'ndaki özel eğitim öğretmenleri tarafından hayata geçirilen "Benimle Sıranı Paylaşır mısın?" projesi, öğrenciler arasındaki saygı-sevgi ve hoşgörüyü arttırmayı amaçlıyor.

'ORTAK PAYDA' VURGUSU

Toplum içerisinde bireylerin birbirine saygı duymasının temellerini ilkokul sıralarında atmayı amaçlayan proje ile miniklerin farklılıkları algılaması ve onlarla ortak bir paydada buluşmasını amaçladıklarını belirten öğretmenler Zeynep Selin Öztürk ile İlke Öztürk, "Özel eğitim öğrencileri, bizler için çok değerli, çok hassas bireyler. Onların eğitim hayatına, topluma adapte olmalarında bizler de öğretmenleri olarak elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Bu kapsamda, başlattığımız proje ile, onların diğer öğrencilerden hiçbir farklarının olmadığını hissettirmeye, birbirlerine saygı duymalarını sağlamaya ve bunun tohumunu da ilkokul sıralarında atmaya başlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}