HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da kadınlar üretiyor

Samsun'da kadınlar üretiyor - Samsun Haberleri

Samsun Kadınları Güçlendirme ve Destekleme Derneği, ev kadınlarına el ve makine örgüsü kursu veriyor. Kursa katılan kadınlar, ürettikleri ürünleri satarak aile ekonomisine de katkı sağlıyor.

Samsun'da kadınlar üretiyor

İlkadım İlçesi'nde faaliyet gösteren Samsun Kadınları Güçlendirme ve Destekleme Derneği, 80’in üzerinde ev kadınına el ve makine örgüsü kursu veriyor. Kurslar hakkında bilgi veren Samsun Kadınları Güçlendirme ve Destekleme Derneği Başkanı Sefa Öz, kursa katılan kadınların hem boş zamanlarını dolu dolu geçirdiğini hem de ailelerine ekonomik olarak destek olduklarını ifade etti.

ÜRÜNLER SERGİLENECEK

Verimli ve istekli bir şekilde çalıştıklarını dile getiren Başkan Öz, "En önemli hedefimiz markalı firmalara fason üretim yapacak hale gelmek. Ürettiğimiz tüm ürünleri Samsun Büyükşehir Belediyesi teşhir salonunda sergileyeceğiz. Ayrıca İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, kadınlar için AVM yapacaklarının sözünü verdi. Bu yer biz üreten kadınlara büyük ölçüde ışık tutacak. Derneğimizde İŞKUR destekli kursiyerler de bulunuyor. Kadınlarımız İŞKUR’dan aldığı bu destekle para kazanmanın farkına varıyor ve çalışma hevesleri artıyor. Bu anlamda bizlere yardımcı olan kurumlara da teşekkür ediyoruz” dedi.

SIRADAKİ HABER
}