İlkadım'ı halk yönetecek

CHP İlkadım İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan Alper Aktaş, projelerini açıkladığı toplantıda 'Örgütlenmede köklü değişiklik hedefliyoruz. Halk tipi örgütlenmeyle CHP İlkadım'ı halk yönetecek' dedi.

İlkadım'ı halk yönetecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlkadım İlçe örgütünün 10 Aralık'ta gerçekleşecek olan kongrede adaylığını açıklayan Alper Aktaş, projeleri hakkında bilgi verdi.

HEDEF İLKADIM BELEDİYESİ

Liyakat sahibi kadrolarıyla hedeflerinin İlkadım Belediye Başkanlığı olduğunu kaydeden Aktaş, "Yerel yönetimler için iddialı biçimde gelmek istiyoruz. Yönetimlere hem ekibimizi hem de projelerimizi hazırlamak için yerel yönetimler okulu yapacağız. İlçe örgütlenmelerinde de değişiklik hedefliyoruz. Klasik tarzda örgütlenme devlet tipidir ve siyasi partiler kanunu bu şekli dikte ediyor. Yani dikine hiyerarşik yapı. Biz, İlkadım'da farklı olarak dikine hiyerarşik yapı yanında yatay ve hiyerarşik olmayan bir örgütlenme kuracağız. Yani halk tipi örgütlenme modeli yapacağız. İlçe binasından değil, mahalleden iktidara yürüyeceğiz. Aynı zamanda halk meclislerini önemsiyoruz. Emekli, esnaf, öğrenci, ev kadını gibi meclisleri örgütlemek istiyoruz" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

1 Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

Şehit Yarbay Dunca'nın baba evine acı haber ulaştı

2 Şehit Yarbay Dunca'nın baba evine acı haber ulaştı

Manisa'da iki otomobil çarpıştı: 4 yaralı

3 Manisa'da iki otomobil çarpıştı: 4 yaralı


SIRADAKİ HABER