Muş haber: Malazgirt'te Peygamber Efendimizin hayatı anlatıldı

Muş haber: MUŞ (İHA) – Muş'un Malazgirt Öğrenci Topluluğu tarafından Peygamber Efendimizin hayatını konu alan bir program düzenlendi.

Malazgirt'te Peygamber Efendimizin hayatı anlatıldı

Malazgirt Meslek Yüksekokulu konferans salonunda düzenlenen programına Malazgirt Müftüsü Bünyamin Gölcü, Muş Alparslan Üniversitesi Malazgirt Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selçuk Baş, Malazgirt Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Seyfettin Koç, kurum amirleri, akademik ve idari personel, öğrenci ve vatandaşlar katıldı. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Muş Alparslan Üniversitesi Malazgirt Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selçuk Baş'ın konuşmasıyla devam etti.
Öğrencilerin okudukları Hz. Peygamberi anlatan şiirler ve ilahi dinletisinin ardından bir konuşma yapan Malazgirt Müftüsü Bünyamin Gölcü, Hz. Peygamberin ve sahabelerin hayatından örnekler verdi. Peygamber Efendimizin doğumu başlığı altında, insanlığın yeniden doğuşundan bahsedilebileceğini ifade eden Gölcü, 'Çünkü cahiliye dönemi denilen o dönemde, insani bütün özellikler kaybolmuştur. Cahiliye dönemindeki sosyal hayatın kriterlerini göz önünde bulundurduğumuzda; güçlünün daima haklı, haklının ise eğer zayıfsa daima haksız olduğu bir sistem yerleşmiştir. Peygamber Efendimizin dünyayı şereflendirmesi; insanlığın yeniden hak, hukuk ve evrensel ahlaki değerlerle buluşmasının başlangıcı olmuştur. Hz. Peygamberimizin peygamberlikten önceki hayatı da başını öne eğdirecek hiçbir davranışı barındırmamaktadır. O'nun hayatı kadar berrak, bilinir, görülür hiçbir hayat yoktur. Hayatının gizli kalmış, anlaşılmamış, anlatılmamış hiçbir bölümü yoktur. Dolayısıyla Peygamberimizin sünneti, Kur'an-ı Kerim'in yaşayan şeklidir' dedi.

Malazgirt’te Peygamber Efendimizin hayatı anlatıldıEN ÇOK OKUNANLAR

Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

1 Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

2 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

3 Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

4 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

5 Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

6 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

Kadroda önemli eksikler

7 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

8 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Hizmet yoksa oy da yok

9 Hizmet yoksa oy da yok

Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!

10 Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!


SIRADAKİ HABER