Bitlis haber: Fotoğraf sanatçıları, öğrencilerle bir araya geldi

Bitlis haber: Bitlisli fotoğraf sanatçıları, Güzeldere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Fotoğraf sanatçıları, öğrencilerle bir araya geldi

Okul tarafından başlatılan 1. Geleneksel Kariyer Günleri kapsamında Bitlis ve ilçelerinde faaliyet yürüten fotoğraf sanatçıları Özkan Olcay, Mahmut Özdemir, Nevzat Alca, İskender Selçuk ve İsmail Araboğa öğrencilerle okulun konferans salonunda bir araya gelerek söyleşi ve sunum yaptı.
Fotoğraf sanatçıları, ilk olarak öğrencilere fotoğraf sanatı üzerine söyleşide bulundu.
Hizan Fotoğrafçılar Derneği (HİFOD) Başkanı Mahmut Özdemir, fotoğraf sanatının özellikle bölgede çok yaygın bir şekilde icra edildiğini, teknolojik gelişmelerle birlikte fotoğraf makine sahibi olan birçok kişinin fotoğraf çekmeyi bir hobi olarak yaptığını söyledi.
Ahlat Fotoğrafçılar Derneği (AHFOD) Başkanı Özkan Olcay ise, son yıllarda özellikle Bitlis bölgesinde fotoğraf sanatına ilginin arttığını ifade etti. İl merkezi ve ilçelerde fotoğrafa meraklı kişilere yönelik fotoğrafın tekniklerini öğrenmeleri için kurslar düzenlediklerini belirten Olcay, bu kurslar sayesinde fotoğrafa meraklı olan kişilerin etkili ve güçlü fotoğraflar çekmeye başladıklarını söyledi. Fotoğraf sanatıyla birlikte çektikleri fotoğraflarla ilin tanıtımına katkı sunmaya çalıştıklarını da vurgulayan Olcay, bu konudaki çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.
Bitlis Fotoğrafçılar Derneği (BİFOD) Başkanı İskender Selçuk da, Bitlis ve ilçelerinin doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla birlikte fotoğraf açısından zengin olduğunu belirterek, imkanlar dahilinde bu doğal ve tarihi zenginlikleri fotoğraflamaya ve tanıtmaya çalıştıklarını söyledi. Bitlis ve ilçelerinde sosyal alanların kısıtlı olduğunu ifade eden Selçuk, bu bölgede yapılabilecek en güzel sosyal aktivitelerin başında fotoğraf çekmenin ve fotoğraf sanatıyla uğraşmanın olduğunu söyledi.
Bitlis Fotoğrafçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Alca ve Bitlis Fotoğrafçılar Derneği üyesi İsmail Araboğa'nın ardından bir konuşma yapan Güzeldere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Serdar Durer, davetlerini kırmayıp okullarına gelerek öğrencileriyle sunum ve söyleşi yapan fotoğraf sanatçılarına teşekkür etti.
Durer'in konuşmasından sonra fotoğraf sanatçılarına okul idarecileri tarafından plaket takdiminde bulunuldu. Düzenlenen etkinlik, fotoğraf sanatçıları ve öğrencilerin İhlasiye Medresesi'nde düzenlenen fotoğraf çekim etkinliği ile son buldu.

Fotoğraf sanatçıları, öğrencilerle bir araya geldiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da içkili restoranda cinayet davası

1 Samsun'da içkili restoranda cinayet davası

Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

2 Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

3 Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

Erkurt Tutu aday değil

4 Erkurt Tutu aday değil

CHP'den SAMULAŞ tepkisi

5 CHP'den SAMULAŞ tepkisi

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

6 MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

Altın Kelebek'te Samsun rüzgarı

7 Altın Kelebek'te Samsun rüzgarı

Samsun'da FETÖ'den yargılanan öğretmen itirafçı oldu

8 Samsun'da FETÖ'den yargılanan öğretmen itirafçı oldu

Samsun'da FETÖ'nün 'yurt abisi'ne hapis cezası

9 Samsun'da FETÖ'nün 'yurt abisi'ne hapis cezası

Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

10 Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...


SIRADAKİ HABER