HaberlerSamsun HaberleriSamsun'dan o karara tepki yağıyor: 'Düşmanlığa hizmet etmek demek'

Samsun'dan o karara tepki yağıyor: 'Düşmanlığa hizmet etmek demek' - Samsun Haberleri

Samsun Agape Kilisesi Pastörü Orhan Pıçaklar, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs kararının barışa değil, düşmanlığa hizmet edeceğini belirterek, 'Bu yanlış karardan vazgeçilmesi dua ediyorum' dedi

Samsun'dan o karara tepki yağıyor: 'Düşmanlığa hizmet etmek demek'

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü başkent olarak kabul ettiğini açıklamasının ardından tepkiler hızla büyürken, bir tepki de Hristiyan aleminden geldi. Samsun Agape Kilisesi Pastörü Orhan Pıçaklar Trump'ın kararının Amerika'daki gündemi değiştirmek için olduğunu ifade ederek, "Kudüs şehrinin başkent olarak tanınması barışa değil, düşmanlığa hizmet etmek" ifadelerini kullandı.

AMAÇ GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK

Pastör Pıçaklar yaptığı açıklamada, "Kendi ülkesinde gündemi değiştirmek için Trump'ın Ortadoğu'da haritalar üzerinde oynamasını, binlerce yıldır Yahudi, Müslüman ve Hristiyanların kutsal şehri olarak kabul edilen ve özellikle atalarımızın Osmanlı döneminde huzurun pekiştiği Kudüs şehrinin başkent olarak tanınması barışa değil, düşmanlığa hizmet etmek. Bu yanlış karardan vazgeçilmesi, dünyaya huzur ve esenlik gelmesi için dua ediyorum. İsa Mesih'in dediği gibi, 'Ne mutlu barış sağlayanlara'" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}